Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Biedroń kpi z katolicyzmu i chce wyrzucenia teologii z uczelni!

Robert Biedroń po raz kolejny udowodnił, jaki jest jego stosunek do zdecydowanej większości Polaków. Z jednej strony domaga się szacunku i pełnych praw dla homoseksualistów w Polsce, z drugiej… kpi z wiary katolickiej i chce przegonić teologię z uniwersytetów.

„Być może nie powinniśmy finansować wydziałów teologicznych na uczelniach. Nie rozumiem dlaczego w 2019 roku mamy wydawać pieniądze na nauczanie o aniołkach i diabłach, a nie wydajemy pieniędzy na nowoczesną geriatrię. To patologia jest”

- stwierdził lider „Wiosny” w rozmowie na antenie Polsat News. Jak widać, jego horyzonty nie należą do najszerszych, skoro o teologii wie właśnie tyle.

Dalej było jeszcze gorzej. Biedroń stwierdził, że teologii powinno się uczyć „tam, gdzie jej miejsce”. Dodaje:
Ks. Śliżewski: Zbytnia sprawiedliwość jest GRZECHEM! Ks. Śliżewski: Zbytnia sprawiedliwość jest GRZECHEM!

„Nie rozumiem, dlaczego mielibyśmy finansować kościelne uniwersytety. Filozofię jak najbardziej, a teologię nie, bo teologia jest domeną kościoła”.

Lider „Wiosny” dalej mówi z kolei:

„Dlaczego mielibyśmy finansować kształcenie księży? Nie rozumiem tego. Jeżeli świecką teologię, to tak [czymkolwiek "świecka teologia" jest! - red.]".

Gdy redaktor Witwicki stwierdził, że on sam pamięta zajęcia z teologii na studiach jako ciekawe, Biedroń raczył powiedzieć:

„To może dla pana jest ciekawa. Dla mnie na pewno ciekawsze jest kształcenie ginekologów”.

Tak się składa, panie Biedroń, że pieniądze do budżetu państwa trafiają w głównej mierze z kieszeni podatników. Spośród tych podatników ogromna część jest katolikami. Zdecydowanie większa, aniżeli społeczność LGBT. Choćby z tego powodu więc miejsce teologii jest właśnie na Uniwersytecie. Pozostaje nam też modlić się, aby Robert Biedroń zdążył w swoim życiu dostrzec Prawdę, która kryje się za „aniołkami i diabłami” - jedynym, co potrafi zobaczyć polityk „Wiosny”.

za: http://www.fronda.pl

***

To trakt ludzi poddających się zwodzeniom. Szkoda człowieka.
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.