Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Niemcy: ksiądz skrytykował homoseksualizm. Został ukarany

Duchowny z Bonn, który skłonności do osób tej samej płci uznał za efekt złego rozwoju psychologicznego, został zrugany przez kardynała i wykluczony z narad nad reformami w Kościele.

Idzie o przypadek ks. Romano Christena, dyrektora Konwiktu Teologicznego Collegium Albertinum w Bonn. Kapłan wygłosił niedawno wykład dla studentów, w którym zaprezentował krytykę skłonności homoseksualnych. Jak wskazał, skłonności te są efektem błędnego rozwoju psychicznego. Istnieją terapie, które pomagają homoseksualizm leczyć, choć - stwierdził ksiądz - nie zawsze są skuteczne. Kapłan podkreślił, że w związku z tym mężczyźni o skłonnościach jednopłciowych nie mogą otrzymywać święceń kapłańskich, tak, jak to zresztą stanowią kościelne przepisy. Ksiądz zaznaczył też, że w związkach między dwoma mężczyznami idzie o zazwyczaj o narcystyczne poszukiwanie męskości, za którą tęskni homoseksualista.

Kapłan został ostro skrytykowany przez świeckich w archidiecezji kolońskiej. Uznano, że jego wypowiedzi są sprzeczne z ustaleniami współczesnej nauki na temat homoseksualizmu. Prasa oskarżyła go o „homofobię”. Wkrótce ksiądz spotkał się z krytyką ze strony swojego przełożonego, kard. Rainera Marii Woelkiego.

Hierarcha ten sam mówił w przeszłości, że nie postrzega stosunków homoseksualnych wyłącznie jako „występku przeciwko prawu naturalnemu”, ale docenia „wzajemną odpowiedzialność i wierność” w jednopłciowych związkach.

Kardynał spotkał się z ks. Christenem i publicznie uznał jego wypowiedź za błąd. Z kolei rzecznik archidiecezji zapewnił, że kard. Woelki nie podziela osądu ks. Christena oraz popiera „wolne od przesądów zajęcie się sprawą seksualności w kształceniu kapłanów”, które zawierać będzie „przedstawianie najnowszego stanu wiedzy naukowej”.

Na tym nie koniec. Jeszcze niedawno kard. Woelki chciał, by ks. Christen był jednym z ekspertów, których archidiecezja kolońska planowała włączyć w proces „drogi synodalnej”. Chodzi o debatę nad reformami w Kościele katolickim w Niemczech, którą kierownictwo niemieckiego episkopatu ogłosiło na początku marca. Po nagłośnieniu sprawy wystąpienia ks. Christena kard. Woelki zdecydował jednak, że ten nie będzie w debacie uczestniczyć. Jak wytłumaczyły służby prasowe archidiecezji, wskazując pierwotnie na ks. Christena purpurat nie miał wiedzy o jego wystąpieniu na temat homoseksualizmu.

Wreszcie kard. Woelki zaznaczył, że „niezależnie od orientacji seksualnej” kandydatów do kapłaństwa w jego archidiecezji chce pomagać im w pogłębionej refleksji na temat seksualności.

W ostatnich miesiącach w kilku diecezjach niemieckich ogłoszono oficjalnie, że watykański zakaz przyjmowania do seminariów kandydatów homoseksualnych nie jest przestrzegany.

 
Źródła: katholisch.de, ksta.de

za: https://www.pch24.pl

***

...Dziwne lansady postępaków...

To już sodomizm nie jest grzechem (nie mówiąc o anormalności)?... Czas Sodomy i Gomory ma się powtórzyć?...Gdzie?...
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.