Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Centrum Życia i Rodziny protestuje przeciwko występom proaborcyjnych muzyków w kościołach i na wydarzeniach religijnych

W sieci pojawił się apel „Bogu świeczkę, diabłu ogarek”. Jego twórcy sprzeciwiają się zapraszaniu proaborcyjnych muzyków do występów w kościołach i na wydarzeniach religijnych. Chodzi m.in. o muzyków z zespołu Pectus, a także takich artystów jak Justyna Steczkowska, Kasia Moś czy Halina Mlynkova, którzy w ostatnim czasie występowali podczas religijnych koncertów.

„Z głębokim niepokojem obserwuję coraz częstszą obecność w przestrzeni sakralnej artystów, których publiczne wypowiedzi i czyny, a nawet teksty utworów stoją w sprzeczności z nauczaniem Kościoła” – czytamy w apelu Centrum Życia i Rodziny, skierowanym do Konferencji Episkopatu Polski, zamieszczonym na stronie https://boguswieczke.pl.

Autorzy wskazują, że w wydarzeniach religijnych i koncertach odbywających się w kościołach, coraz częściej występują artyści, których przekonania są dalekie od nauczania Kościoła w kwestii ludzkiej moralności. Centrum Życia i Rodziny podaje jako przykład, że w koncercie z okazji beatyfikacji Rodziny Ulmów wystąpiła Justyna Steczkowska oraz zespół Pectus. Artyści wielokrotnie wyrażali swoje poparcie dla poglądów proaborcyjnych poprzez wspieranie tzw. Strajku Kobiet i zamieszczanie „piorunów” w swoich mediach społecznościowych.

Z kolei w koncercie „Słuchając ludzi – św. Jan Paweł II”, poświęconym twórczości i dziedzictwu św. Jana Pawła II, wystąpili: Halina Mlynkova, Kasia Moś, Ania Rusowicz oraz Olga Szomańska. Artyści wyrażali swoje poparcie dla postulatów środowisk LGBT. Udokumentowane przykłady takich deklaracji przytacza Centrum Życia i Rodziny na swojej stronie internetowej.

„Opisane przykłady budzą we mnie głęboki smutek i poczucie, że dopuszczanie do takich wydarzeń prowadzi do osłabienia nauczania moralnego, a nawet ociera się o profanację świątyń. Trudno nie zauważyć, że akceptacja postawy „Bogu świeczkę, diabłu ogarek”, jaką prezentują wspomniani artyści, prowadzi do tego, że i wierni przyjmują ją jako zgodną z nauczaniem Kościoła” – czytamy w apelu skierowanym do Konferencji Episkopatu Polski, zamieszczonym na stronie https://boguswieczke.pl.

Inicjatorzy apelu wskazują również, że kultura jest przestrzenią życia społecznego, która kształtuje postawy moralne. Dlatego Kościół powinien wskazywać takich artystów, których twórczość i osobiste poglądy mogą być stawiane za wzór.

za:pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.