Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Parlament Europejski chce politycznej cenzury. Unia narzuci nam kary za tzw. mowę nienawiści?

Podczas czwartkowej sesji Parlament Europejski przyjął dokument wzywający Radę UE do ustanowienia „mowy nienawiści” przestępstwem transgranicznym. Takie posunięcie sprawiłoby, że kary za niechęć do lewicowego światopoglądu zostałyby ustalone nie w poszczególnych państwach, a w Brukseli. Dotychczas ta kategoria prawna obejmowała jedynie wyjątkowo ciężkie wykroczenia.   

Zdaniem eurokratów Rada powinna przyjąć decyzję o włączeniu „mowy nienawiści” i „przestępstw z nienawiści” do wykroczeń z art. 83 ust. 1 traktatu (tzw. „przestępstwa UE”) do końca obecnej kadencji. Są to przestępstwa o szczególnie poważnym charakterze i wymiarze transgranicznym, w przypadku których unijne instytucje mogą ustanowić minimalne zasady definiujące przestępstwa i sankcje.

Sprawozdanie zostało w czwartek przyjęte 397 głosami za, przy 121 głosach przeciw i 26 wstrzymujących się.

Obecnie przepisy karne państw członkowskich w różny sposób regulują „mowę nienawiści” i „przestępstwa z nienawiści”, natomiast przepisy ogólnounijne mają zastosowanie wtedy, gdy takie „przestępstwa” popełniane są ze względu na „rasę, kolor skóry, religię, pochodzenie lub pochodzenie narodowe lub etniczne”.

Decyzję PE skomentowała także europoseł Magdalena Adamowicz (PO), sprawozdawca dokumentu z ramienia Grupy Europejskiej Partii Ludowej (EPL). – Zło zaczyna się od słowa. Tragedie pojedynczych osób, ale i największe zbrodnie przeciw ludzkości zaczynają się od odczłowieczania, szczucia i nawoływania do nienawiści. Te słowa, które sieją nienawiść i nawołują do zbrodni są narzędziem zbrodni i najwyższy czas, żebyśmy jak narzędzia zbrodni je traktowali – mówiła.

W praktyce ofiarą zarzutów o „mowę nienawiści” padają często obrońcy wartości cywilizacyjnych i religijnych. Pod tę kategorię podciąga się również wyrażanie pryncypiów etycznych podważanych przez nową lewicę.

za:pch24.pl

***

Lewą marsz! Nic nowego... Z wiadomymi skutkami...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.