Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

67, czyli obłuda

Coraz więcej nas na ulicach, Solidarność zablokowała Sejm, by przypomnieć posłom, że mają służyć narodowi, a nie tylko obozowi władzy i planom sięgnięcia przez premiera po europejski stołek.
Skądinąd propaganda rządowa wokół antyreformy emerytalnej przypomina tę z okresu PRL-u.
Mówi się, że na Zachodzie też podnosi się wiek emerytalny, ale kłamcy nie zająkną się, że długość życia jest tam inna niż w Polsce.
U nas wynosi ona 75, a we Francjii Szwecji po 81, w Hiszpaniii Włoszech po 80, a w Niemczech i Holandii po 79 łat,
Podwyższenie przez Tuska wieku emerytalnego w Polsce do 67 lat powoduje, że będzie on wyższy niż w olbrzymiej większości krajów Unii. Wygląda to tak: Słowacja 62, Słowenia 61 (kobiety) i 63 (mężczyźni), Rumunia i Bułgaria - identycznie,Cypr 63, Czechy 53 (K),60 (M), Francja 62, Austria 65,Malta 65, podobnie jak Grecja, Łotwa i Litwa i Finlandia,wreszcie Estonia 63 (K) i 65 (M).
Tylko w pięciu państwach UE obowiązuje wiek emerytalny, jakiego chce PO u nas, a jeden kraj ma wiek emerytalny o rok wyższy (Irlandia).
Podaję te liczby, bo nie mówi o nich obóz władzy i za mało mówi opozycja. Pokazują one ogrom kłamstwa i hipokryzji ze strony rządzących. Nie dziwmy się więc protestom.

Ryszard Czarnecki

za: Gazeta Polska Codziennie 12-13 maja 2012 (pn)

Copyright © 2017. All Rights Reserved.