Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Pawłowicz: związki homo są nietrwałe, a często polegają nawet na prostytucji

- Dlaczego homoseksualiści najpierw chcą zagwarantować sobie dostęp do majątków? Dobrze wiemy, że związki homo są nietrwałe, a często polegają nawet na prostytucji – powiedziała w wywiadzie dla serwisu wpolityce.pl, posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. Posłanka Krystyna Pawłowicz zapytana, czy po wczorajszym spotkaniu premiera Donalda Tuska z Platformą Obywatelską, wierzy w “siłę kręgosłupów” 46 posłów PO, którzy nie poparli ustawy o związkach partnerskich, powiedziała, że nie wierzy.

- Teraz mogą się spodziewać większego maglowania – nie tylko groźnych spojrzeń pana premiera z trybuny, ale zupełnie innej rozmowy – bo bez świadków i ze znaczącą presją kolegów – powiedziała.

Odniosła się również do dwóch projektów na ten temat, jakie mają zostać stworzone w PO. – Jeden – pana Dunina – ma pokazywać, że istnieje skrzydło lewe, a drugi – pana Żalka – robi się dla skrzydła prawego – powiedziała.

Dodała, że “ta ustawa będzie nie do przyjęcia”. – Po plasterku będą zmieniane kolejne ustawy, a główny projekt będzie nosił tytuł “o wspólnym pożyciu”. Pan Żalek w założeniach powołuje się na orzecznictwo Sądu Najwyższego. A ten stwierdza, że skoro w związku są dwaj faceci, dwie baby, hetero, homo – nieistotne – jest to stan faktyczny, któremu należy pozwolić funkcjonować – oceniła posłanka.

Posłanka PiS podkreśliła, że ustawa o związkach partnerskich ma znowelizować prawo spadkowe i wprowadzić ustawowe dziedziczenie bez sporządzania testamentu.

- To bardzo znaczące. Dlaczego homoseksualiści najpierw chcą zagwarantować sobie dostęp do majątków? Dobrze wiemy, że związki homo są nietrwałe, a często polegają nawet na prostytucji – powiedziała.

Spotkanie u premiera ws. związków partnerskich

Spotkanie premiera z parlamentarzystami PO nie przyniosło decyzji, czy do Sejmu trafi jeden, czy dwa projekty ustaw dot. związków nieformalnych. – Dobrze, że rozmawiamy – podkreślają zarówno partyjni konserwatyści jak i liberałowie, ale przyznają, że do kompromisu jeszcze daleko.

Spotkanie klubu PO z Donaldem Tuskiem, które odbyło się w kancelarii premiera, trwało ponad 3 godziny.

B. minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski poinformował w TVN24, że premier zachęcał posłów do wypracowania jednego, finalnego projektu ws. związków partnerskich, nawet jeśli na początku do Sejmu miałyby trafić dwa projekty w tej sprawie. – To jest dobry scenariusz – ocenił Kwiatkowski. Dodał, że osoby, które zabrały głos po wystąpieniu premiera, podkreślały, że “trzeba zacząć dzisiaj budować takie rozwiązanie, które będzie do przyjęcia przez wszystkich”.

- Przyszło około dwustu posłów, prawie cały klub. Dyskutowaliśmy. Niektórzy mówili, że z klubu powinien wyjść jeden projekt, inni – że koniecznie dwa. Decyzje nie zapadły – powiedział Jacek Żalek, przedstawiciel grupy konserwatywnej w PO. Jak podkreślił, przygotowany przez siebie projekt uważa za kompromisowy i wychodzący naprzeciw m.in. oczekiwaniom prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Wcześniej w środę sam premier zapowiedział, że będzie chciał uzgodnić z posłami powstanie dwóch projektów ws. związków nieformalnych. – Mam nadzieję, że ustalimy już dzisiaj, iż jest zgoda dla dwóch projektów – bardziej konserwatywnego i bardziej liberalnego – ale oba będą dotyczyły ułatwień dla osób żyjących w nieformalnych związkach, ze szczególnym uwzględnieniem związków homoseksualnych – powiedział premier na konferencji prasowej.

Posłowie z grupy, która w styczniu zagłosowała za odrzuceniem projektu Dunina, podkreślali, że można wyjść naprzeciw postulatom formułowanym przez pary, które nie są małżeństwami, w inny sposób niż tworząc ustawą instytucję związku partnerskiego. Zaznaczali też, że mają wątpliwości, czy wprowadzanie ustawą związków partnerskich jest zgodne z konstytucją.

Niektórzy posłowie – jak mówili – nie chcą tworzyć “furtki do zawierania małżeństw homoseksualnych”.

Partyjni konserwatyści proponują, aby Sejm przyjął ustawę o “wspólnym pożyciu” – jej projekt przygotował Żalek; gwarantowałaby ona m.in. dostęp do informacji o stanie zdrowia partnera, prawo do jego pochowania, dziedziczenia po nim i do odmowy składania zeznań w jego sprawie. Projekt definiuje “wspólne pożycie” jako “trwałe utrzymywanie pomiędzy dwoma osobami, które nie są związane węzłem małżeńskim, więzi fizycznych, emocjonalnych i gospodarczych”.

(wpolityce.pl/PAP,żg;PG)

za:http://wirtualnapolonia.com

Copyright © 2017. All Rights Reserved.