Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Codziennie niszczone są 3 kościołyFrancuscy katolicy wzywają do reakcji na wzrost prześladowań chrześcijan na całym świecie. W samej Francji dochodzi co roku do setek ataków na Kościół. Ataki najgroźniejsze są w Korei Północnej.

„Każdego dnia niszczone są na świecie trzy kościoły. W mniej więcej 50 krajach bycie chrześcijaninem kosztuje coraz drożej” – powiedział szef fundacji „Open Doors” Michel Varton. Uważa on, że w ok. 36 krajach za prześladowanie chrześcijan odpowiedzialność ponoszą islamiści.

Najgroźniejsze ataki na wyznawców Chrystusa, mające charkater fizyczny, zdarzają się w Korei Północnej, Somalii i Syrii. Można do tego dodać także Nigerię, gdzie chrześcijan terroryzuje islamska organizacja Boko Haram.

W Afryce Północnej tzw. „arabska wiosna” miała przynieść demokrację, a doprowadziła do radykalizacji antychrześcijańskich nastrojów.

W 2013 roku w samym tylko Egipcie i Libii zniszczono aż 500 kościołów. Chrześcijanie są w trudnej sytuacji także w takich krajach jak Afganistan, Pakistan, Malediwy czy Arabia Saudyjska.

Antychrześcijańskie postawy widać też coraz wyraźniej na Zachodzie. Przykładowo we Francji w 2012 roku doszło do 490 rozmaitych w formie ataków na chrześciajństwo.

za:www.fronda.pl/a/codziennie-niszczone-sa-3-koscioly,35009.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.