Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Ateizm i ubecja

Bojownicy Fundacji Ateizm, Świeckość, Antyklerykalizm, która chce wywiesić billboard szkalujący Jana Pawła II, pokazali wyraźnie, jakie są ich korzenie. Są to korzenie wprost ubeckie.

Tylko ludzie uwikłani w ubeckie myślenie mogli kupić wielokrotnie już wyjaśnianą przez historyków prowokację, rzekomo dotyczącą życia prywatnego papieża. Wydawać by się mogło, że są takie osoby, których zasługi dla Polski są niekwestionowane, i to niezależnie od tego, czy ktoś jest ateistą, agnostykiem, protestantem, katolikiem czy prawosławnym. Taką osobą zawsze wydawał się Jan Paweł II. Ale jak widać, w przeciwieństwie do innych świętych, np. „Wyborczej”, za którymi często wstawiają się sądy, ludzie z realnymi zasługami, tacy jak papież, mogą być oczernieni w imię wolności słowa. To mówi wszystko nie tylko o korzeniach ateistów, ale i III RP.

Tomasz Terlikowski

za:niezalezna.pl/52734-ateizm-i-ubecja

***

Prof. Jan Żaryn dla Fronda.pl: Można tylko życzyć nawrócenia takim ludziom

-Nawiązywanie do peerelowskich tradycji w takim wydaniu jest hańbiące dla głosicieli tych propagandowych pomysłów-mówi o akcji „Papież rodziny rozbitej” prof. Jan Żaryn.

1 kwietnia w Lublinie ma się pojawić szkalujacy bł. Jana Pawła II plakat. Twórcami prowokacji jest Fundacja Ateizm-Świeckość-Antyklerykalizm.

Prof. Jan Żaryn: To przede wszystkim fatalnie świadczy o nadawcach. Nie wiem kto zasiada w tej fundacji ale przekaz plakatu nawiązuję do tradycji Towarzystwa Krzewienia Kultury Świeckiej. Niegdyś istniała taka instytucja, bardzo mocno związana z tradycją peerelowską, jak TKKS. Swoje umocowania, poprzez personalia, miała w Ministerstwie Sprawa Wewnętrznych bądź też w Urzędzie do Spraw Wyznań. Jej celem propagandowym było kompromitowania ludzi wierzących, bądź też w ogóle dorobku Polski katolickiej. Nawiązywanie do peerelowskich tradycji w takim wydaniu jest hańbiące dla głosicieli tych propagandowych pomysłów.

Myślę, że bardzo szybko społeczeństwo polskie się zorientuje w płytkości i kłamliwości tego typu przekazu. W związku z tym można tylko życzyć nawrócenia takim ludziom, którzy nie potrafią przyjąć, że istnieją ludzie i środowiska inaczej myślące i pozostające w uczciwości wbrew takim haniebnym próbą podważania wiarygodności i autorytetu Ojca Świętego

za:www.fronda.pl/a/prof-jan-zaryn-mozna-tylko-zyczyc-nawrocenia-takim-ludziom,35164.html


***

Papież na plakacie z konkubiną? Poseł Jaworski dla Fronda.pl: Obywatele mają prawo do nieposłuszeństwa!

Chcę to powiedzieć z całą odpowiedzialnością za moje słowa, mimo że jestem posłem i członkiem Komisji Sprawiedliwości Praw Człowieka - gdybym mieszkał w Lublinie, nie pozwoliłbym na szarganie naszych świętości

Niebawem w Lublinie ma się pojawić plakat, szkalujący bł. Jana Pawła II. Twórcami taniej prowokacji, odwołującej się do metod SB, jest Fundacja Ateizm-Świeckość-Antyklerykalizm. Na billboardzie, który ma zawisnąć w widocznym miejscu Lublina będzie można zobaczyć młodego Karola Wojtyłę z domniemaną konkubiną i synem.

„Korzystając z ostatniej okazji przed kwietniową histerią kanonizacyjną "największej, najświętszej na świecie postaci wszech czasów", postanowiliśmy obrazem na billboardzie postawić Polakom pytanie; czy zacnym jest ten, kto zdobył mir milionów w pojedynkę i zasługuje na szacunek, czy raczej godnym potępienia jest ten, kto porzucił garstkę kochających go i zasługuje na pogardę? Czy jest on katolickim bożkiem tylko dla zindoktrynowanego społeczeństwa, czy my też, ludzie rozsądni musimy tego bożka czcić, bo chce tego większość?” - piszą działacze antyklerykalnej Fundacji.

„Nawiązywanie do peerelowskich tradycji w takim wydaniu jest hańbiące dla głosicieli tych propagandowych pomysłów. Myślę, że bardzo szybko społeczeństwo polskie się zorientuje w płytkości i kłamliwości tego typu przekazu. W związku z tym można tylko życzyć nawrócenia takim ludziom, którzy nie potrafią przyjąć, że istnieją ludzie i środowiska inaczej myślące i pozostające w uczciwości wbrew takim haniebnym próbą podważania wiarygodności i autorytetu Ojca Świętego” - mówił w rozmowie z Fronda.pl prof. Jan Żaryn.

Nawrócenie organizatorów prowokacji to jedno, drugie to ich odpowiedzialność za godzenie w autorytet, jakim dla wielu Polaków jest Jan Paweł II. Jak udało się nam ustalić, Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski złożył w piątek zawiadomienie do prokuratora Andrzeja Seremeta w sprawie plakatu szkalującego papieża. „Fundacja, która jest autorem plakatu szerzy mowę nienawiści, a na to jest odpowiedni paragraf. Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski jest przekonany, że cel tej akcji jest bardzo konkretnie sprecyzowany – chodzi o to, by oczerniać autorytety, oczerniać ludzi wierzących. Stąd zawiadomienie” - mówi w rozmowie z Fronda.pl poseł Andrzej Jaworski, szef parlamentarnego zespołu.


Rozpatrzenie złożonego zawiadomienia może potrwać, a plakat ma zawisnąć w Lublinie lada dzień. Czy można coś zrobić, żeby temu zapobiec? „Wzywamy mieszkańców Lublina, zwłaszcza właścicieli nośników, na których miałby zawisnąć plakat, aby do tego nie dopuścili. Nie boję się też powiedzieć, że sytuacji, kiedy dochodzi do łamania prawa, obywatele mają prawo do nieposłuszeństwa i podjęcia własnych działań” - mówi w rozmowie z Fronda.pl poseł Jarowski.

Czy to oznacza, że parlamentarzysta wzywa do rozprawienia się z prowokacyjnym plakatem na własną rękę? „Chcę to powiedzieć z całą odpowiedzialnością za moje słowa, mimo że jestem posłem i członkiem Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka - gdybym mieszkał w Lublinie, nie pozwoliłbym na szarganie naszych świętości” - konstatuje w rozmowie z Fronda.pl.

za:www.fronda.pl/a/papiez-na-plakacie-z-konkubina-jest-zawiadomienie-do-prokuratury,35280.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.