Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Nawołuje do zabijania chrześcijan

Jeden z portali internetowych opublikował nagranie wideo, na którym palestyński deputowany wzywa do „zmasakrowania chrześcijan i żydów”.

Yunis Al-Astal w programie telewizyjnym firmowanym przez ugrupowanie Hamas stwierdził, że jedynym rozwiązaniem „problemu niewiernych” żyjących na ziemiach Autonomii Palestyńskiej jest ich „zmasakrowanie, poniżenie i upokorzenie”. Jako jedną z recept na zbyt liczną reprezentację chrześcijan i żydów podał konieczność obniżenia statusu obywatelskiego wiernych tych wyznań. Jak podkreślił, nie jest to jego prywatna opinia, ale w taki sposób cały Hamas odczytuje zapisy zawarte w Koranie.

W programie Al-Astal powiedział, że nakazy koraniczne wyraźnie wskazują, iż niewiernych (czyli zarówno żydów, jak i chrześcijan) należy, dosłownie, „zmasakrować” oraz „stałmsić” tak, aby powstrzymać przed sianiem zepsucia w świecie. – Należy przywrócić ich do stanu upokorzenia, który został na nich nałożony. Powinni być obywatelami dhimmi. Ten status należy wprowadzić poprzez wojnę. Muszą płacić podatek dżizja, by okupić swoje bezpieczeństwo – mówił Al-Astal.

za:www.naszdziennik.pl/wp/72629,nawoluje-do-zabijania-chrzescijan.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.