Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Największymi przegranymi w tym głosowaniu są kobiety

- Największymi przegranymi w tym głosowaniu są kobiety – dlatego, że wykorzystuje się tragedię ofiar przemocy, aby forsować założenia skrajnych nurtów feministycznych pod dyktando ich ideologicznych założeń, zamiast zająć się realnie przemocą wobec kobiet i innych grup społecznych – mówi portalowi niezalezna.pl Joanna Banasiak z Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Nasza rozmówczyni komentuje przegłosowanie w Sejmie Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej.

- Skierowanie Konwencji do Trybunału Konstytucyjnego byłoby najuczciwsze względem opinii publicznej. Jeśli Konwencja faktycznie zostanie ratyfikowana i prezydent ją podpisze, to musimy spodziewać się po prostu włączenia genderowej perspektywy społeczno-kulturowej do wszystkich sfer naszego życia. Tak naprawdę Konwencja obok pięknego tytułu i szczytnych celów nie ma nic wspólnego ze zwalczaniem przemocy w Polsce. Jeśli chodzi o instrumentarium techniczne, to my te cele wypełniamy, czasami nawet z nadwyżką. Natomiast to, czego u nas nie ma, to tego genderowego rozumienia przemocy, który prowadzi raczej do eskalacji, a nie jej eliminacji – mówi Banasiak

Według niej „doświadczenie innych państw, gdzie operuje się genderowym paradygmatem przemocy, jest zdecydowanie gorsze. Wskazują na to wyniki bada:w innych krajach jest trzy razy więcej przemocy wobec kobiet niż w Polsce. Bo u nas zwalcza się przemoc systemowo, normalnie, a nie genderowo. My traktujemy ją jako patologię. Według Unijnej Agencji Praw Podstawowych Polska jest krajem o najmniejszym wskaźniku przemocy wobec kobiet w całej Unii Europejskiej” - dodaje

- Największymi w tym głosowaniu przegranymi są kobiety – dlatego, że wykorzystuje się tragedię ofiar przemocy, aby forsować założenia skrajnych nurtów feministycznych pod dyktando ich ideologicznych założeń, zamiast zająć się realnie przemocą wobec kobiet i innych grup społecznych. Każdy zdroworozsądkowy człowiek w swoim sumieniu nie zagłosowałby za tą Konwencją. Ona jest ideologicznym manifestem i dokumentem sprzecznym z polską konstytucją – podsumowuje Banasiak.

za:niezalezna.pl/63967-tylko-u-nas-banasiuk-najwiekszymi-przegranymi-w-tym-glosowaniu-sa-kobiety

Copyright © 2017. All Rights Reserved.