Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Ciche przyzwolenie na działalność SKOK Wołomin

Organy państwa, pomimo wiedzy o nieprawidłowościach, przez dwa lata nie interweniowały w sprawie funkcjonowania SKOK Wołomin – zauważył poseł Patryk Jaki.

Polityk Solidarnej Polski pytał w Sejmie premier Kopacz, dlaczego do końca ubiegłego roku państwo nie podjęło skutecznych działań i kto ponosi za to odpowiedzialność.

Poseł Jaki przypomniał, że mocne sygnały o możliwości popełnienia przestępstw w SKOK Wołomin pojawiały się w 2012 i 2013 r.

Prezes Kasy Krajowej Grzegorz Bierecki pisał do Komisji Nadzoru Finansowego o podjęcie działań, które uniemożliwiłyby wyprowadzanie pieniędzy klientów.

Do listopada ubiegłego roku organy państwa nic w tej sprawie nie zrobiły.

Obecne działania m.in. rządu mają osłabić renomę SKOK-ów na rzecz banków – mówił poseł Patryk Jaki.

- W 2013 roku po raz pierwszy organy państwa uzyskały informacje, które wskazywały na pranie brudnych pieniędzy i popełnienie przestępstw kryminalnych, związanych z działalnością SKOK Wołomin. W 2012 roku postępowanie w sprawie oszustw SKOK Wołomin wszczęła Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. W tym samym roku Prezes Rady Krajowej SKOK senator Bierecki skierował do Komisji Nadzoru Finansowego pismo wskazujące na możliwość popełnienia przestępstw kryminalnych w związku z działalnością SKOK Wołomin, domagając się podjęcia niezwłocznych działań. Pomimo dysponowania tak wiarygodnymi informacjami o możliwości przestępstwa, do listopada 2014 roku ani organy ścigana, ani KNF nie zrobiły nic, aby skutecznie zapobiec niezgodnej z prawem działalności, która doprowadziła członków SKOK Wołomin do straty prawie 2,5 miliarda złotych – mówił poseł Patryk Jaki.

Posłowie wysłuchają też informacji bieżącej o bezpieczeństwie środków zgromadzonych w SKOK, o co wnioskował klub Platformy Obywatelskiej.

za:www.radiomaryja.pl/informacje/ciche-przyzwolenie-na-dzialalnosc-skok-wolomin/

Copyright © 2017. All Rights Reserved.