Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wyborcza chciała oczernić Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich?

-  Manierę stygmatyzowania osób o innym światopoglądzie, czy reprezentujących inne środowiska przymiotnikami, mającymi nadawać pejoratywne konotacje (w tym przypadku partyjne), pozostawiamy bez komentarza, jako świadectwo specyficznej formy realizacji zasady rzetelności dziennikarskiej.  - pisze Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich

"W związku z nieprawdziwymi informacjami, zawartymi w artykule Ewy Siedleckiej pt. "Inwigilowanie dla dobra PiS. Senat uchwalił ustawę inwigilacyjną bez poprawek" ("Gazeta Wyborcza" 30.01.16), wyjaśniamy, że:


- Nieprawdą jest stwierdzenie autorki odnośnie nowelizacji Ustawy o Policji, że "Propisowskie Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich nie złożyło opinii, mimo że ustawa ignoruje wyrok Trybunału w części nakazującej bezwzględne niszczenie materiałów, które mogą identyfikować informatorów dziennikarzy. A także sugestię TK, by po billingi dziennikarzy i przedstawicieli innych zawodów zobowiązanych do zachowania tajemnicy zawodowej można było sięgać tylko po wydaniu zgody przez sąd."

- Stanowisko SDP z uwagami wobec ww. Ustawy zostało przekazane marszałkowi Senatu Stanisławowi Karczewskiemu w piątek 29.01.16 r.

- Sprawa znowelizowanej Ustawy o Policji była także głównym tematem konferencji "Tajemnica dziennikarska i adwokacka - bliźniacze siostry w państwie prawa", organizowanej 27.01.16 przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wraz z Okręgową Radą Adwokacką. W trakcie konferencji dziennikarze i adwokaci przekazywali swoje krytyczne uwagi odnośnie ustawy Ernestowi Bejdzie, p.o. szefa CBA i toczyli z nim dyskusję na jej temat.

- Manierę stygmatyzowania osób o innym światopoglądzie, czy reprezentujących inne środowiska przymiotnikami, mającymi nadawać pejoratywne konotacje (w tym przypadku partyjne), pozostawiamy bez komentarza, jako świadectwo specyficznej formy realizacji zasady rzetelności dziennikarskiej. " - czytamy.   

za:www.fronda.pl/a/wyborcza-chciala-oczernic-stowarzyszenie-dziennikarzy-polskich,65209.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.