Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wszczęto dochodzenie ws. znieważenia ks. kard. Dziwisza i o. T. Rydzyka

W sierpniu ubiegłego roku ukazała się tam wiadomość dotycząca przekazania przez ks. kard. Stanisława Dziwisza Dyrektorowi Radia Maryja relikwii św. Jana Pawła II. Pod artykułem pojawił się wtedy szereg obraźliwych komentarzy pod adresem duchownych.

Prokuratura Rejonowa w Krakowie wszczęła dochodzenie ws. znieważenia ks. kard. Stanisława Dziwisza – metropolity krakowskiego oraz o. Tadeusza Rydzyka CSsR – dyrektora Radia Maryja. Do obrażenia duchownych doszło na portalu Onet.pl.

W sierpniu ubiegłego roku ukazała się tam wiadomość dotycząca przekazania przez ks. kard. Stanisława Dziwisza Dyrektorowi Radia Maryja relikwii św. Jana Pawła II. Pod artykułem pojawił się wtedy szereg obraźliwych komentarzy pod adresem duchownych.

Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą złożył w tej sprawie zawiadomienie, powołując się na przepisy Kodeksu karnego dotyczące nawoływania do nienawiści oraz znieważenia.

Ryszard Nowak, przewodniczący Komitetu, zwraca uwagę, że decyzja Prokuratury jest wielkim sukcesem.

– Prokuratura w końcu weźmie się za tych wszystkich internautów, namierzy ich, i niestety, powinni oni zostać ukarani, bo to, co się stało to skandal. Nie może być tak, żeby na popularnym portalu internauci znieważali, namawiali do zabijania czy szydzili z ojca Rydzyka i ks. kardynała Dziwisza. To te portale są odpowiedzialne za to, co dzieje się w komentarzach. Możemy się krytykować, możemy się spierać, ale nie można namawiać do zabijania osób, nie można szydzić z kogoś albo mówić, że ktoś jest bandytą, złodziejem czy mordercą. Widzę tutaj odpowiedzialność po stronie tych internautów, którzy popełniają przestępstwo, ale za to wszystko odpowiadają również portale. Bo portale powinny sprawdzać, jakie są wpisy – podkreśla Ryszard Nowak.

Sprawa znieważenia Dyrektora Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka oraz ks. kard. Stanisława Dziwisza trwa od sierpnia ubiegłego roku. Prokuratura Rejonowa dwukrotnie nie chciała wszcząć sprawy i zrobiła to dopiero po interwencji prokuratury wyższego szczebla.

za:www.radiomaryja.pl/informacje/wszczeto-dochodzenie-ws-zniewazenia-ks-kard-dziwisza-i-o-t-rydzyka/

Copyright © 2017. All Rights Reserved.