Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Skandaliczna publikacja ukraińskiego IPN!

Przedstawiono dokumenty, które mają udowodnić winę Polaków w „wojnie polsko-ukraińskiej”
Ukraina nie przyznaje się do winy i wypiera na wszystkie możliwe sposoby prawdę o ludobójstwie na Wołyniu. Ukraiński IPN opublikował 380 dokumentów z archiwów KGB i Mykoły Łebedia, działacza Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów. Mają one dowodzić, że to Polacy wywołali „wojnę polsko-ukraińską” i dopuścili się przestępstw wobec Ukraińców.

Ukraiński IPN napisał na swojej stronie, że nieznane wcześniej dokumenty odsłaniają „krwawe domino mało znanej wojny” polsko-ukraińskiej w latach 1942-1947. Według nich wojnę wywołały polskie akcje, które były sprowokowane przez niemieckie przesiedlenia na Chełmszczyźnie.

Według Ukraińców konflikt przeniósł się następnie na Wołyń i Galicję i przybrał formę zawziętych walk AK z podziemiem ukraińskim, czyli UPA.

W dokumentach mają się znajdować także relacje dotyczące polskiego terroru, odezwy UPA wzywające Polaków do zaprzestania napadów i dowody współpracy Polaków z Niemcami w postaci donosów na Ukraińców.

Wielu historyków twierdzi jednak, że tzw. archiwum Łebedia to fałszywki stworzone już po II wojnie światowej.

CZYTAJ WIĘCEJ: Borowska: „Ukraina powinna uznać zbrodnie UPA i OUN za ludobójstwo, a te organizacje współpracujące z III Rzeszą niemiecką za zbrodnicze”. NASZ WYWIAD


autor: Zespół wPolityce.pl

za:http://wpolityce.pl/historia/300409-skandaliczna-publikacja-ukrainskiego-ipn-przedstawiono-dokumenty-ktore-maja-udowodnic-wine-polakow-w-wojnie-polsko-ukrainskiej

*

Zob. też: http://wpolityce.pl/kultura/300533-jest-nowy-zwiastun-wolynia-wojciecha-smarzowskiego-robi-mocne-wrazenie-zobacz-wideo

Copyright © 2017. All Rights Reserved.