Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje polecane

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz: Ideologia gender to plan rozbijający tożsamość człowieka, narodu i Europy

Rozbija się dzisiaj tożsamość osobową człowieka, narodu i Europy, a w to miejsce proponuje się tygiel, w którym dokonuje się wymieszanie komponentów tożsamości.

To jest kocioł, w którym chce się wyprodukować produkt o bliżej nieokreślonej jakości i kształcie. To symptom kryzysu cywilizacyjnego, który przeżywamy – mówił podczas „Aktualności dnia” w Radiu Maryja” ks. prof. Paweł Bortkiewicz, etyk, wykładowca m.in. WSKSiM.

W Wielkiej Brytanii pojawiła się książka „Jesteś chłopcem czy dziewczynką” o postaci badającej swoją tożsamość płciową. Ten i podobne tytuły są polecane w przedszkolach i szkołach. W Polsce nie dochodzi jeszcze do tak jawnych działań środowisk genderowskich.

    – Jesteśmy wyjątkiem w porównaniu z falą programową niszczenia rodziny i niszczenia cywilizacji, jaka ma miejsce w Europie. Zarówno program rządu dotychczasowej premier Beaty Szydło, jak i zapowiedzi programowe nowego rządu ukazywane przez premiera Mateusza Morawieckiego – wskazują bardzo mocno na promowanie tożsamości i roli rodziny. To nie jest tylko kwestia – jak wielu próbuje to spłycić – finansowego doinwestowania w rodzinę, ale to jest obrona tożsamości rodziny – zaznaczył ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

Kapłan podkreślił, że obrona tożsamości rodziny ma fundamentalne znaczenie dla tożsamości narodu.

– Dotykamy spraw fundamentalnej linii frontu, jaka toczy się pomiędzy naszą dotychczasową cywilizacją opartą na prawdzie, dobru i pięknie, a antycywilizacją, która wyraża się dzisiaj w totalnej destrukcji, zniszczeniu tożsamości człowieka. O ile do niedawna tradycyjnie wychowany Polak znał na pamięć „Katechizm polskiego dziecka”:

– Kto ty jesteś?

– Polak mały.

– Jaki znak twój?

– Orzeł biały.

Tak dzisiaj wielu współczesnych ludzi w Polsce, na te same pytania odpowiadałoby zapewne inaczej:

– Kto ty jesteś?

– Europejczyk.

– Jaki znak twój?

– Flaga tęczowa, unijna.

– W co ty wierzysz?

– W postęp, równość, tolerancję wierzę.

Wydaje się, że wiele elementów naszej tożsamości zostało zniszczonych, a pozostał element najbardziej fundamentalny – element biologiczny – mówił gość „Aktualności dnia”.

    – Wydaje się, że nie do naruszenia, a jednak ten składnik także dzisiaj bywa podważany. Tzw. standardy edukacji seksualnej rekomendowane przez Światową Organizację Zdrowia przewidują zmianę wychowania do miłości, a więc do tożsamości osobowej na rzecz seksedukacji, która nie wychowuje do tożsamości, ale dokonuje dekompozycji tej tożsamości człowieka. To szczególnie perwersyjne, że dokonuje się na etapie, w którym dziecko powinno zyskiwać pomoc ze strony szkoły, państwa. Rodzice powinni zyskiwać taką pomoc w wychowaniu dziecka do miłości, tymczasem rola rodziców zostaje marginalizowana i wyśmiana. Ich role próbują przejąć pewne instytucje, grupy edukacyjne, tak jak w Polsce „Ponton” czy „Nawigator” – zwrócił uwagę etyk.

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz wskazał, byśmy nie dali sobie wmówić, że da się pokonać naturę. To są rzeczy, które w najlepszym wypadku doprowadzą do sytuacji schizofrenicznych. Człowiek po tzw. „zmianie płci” będzie doświadczał swojego rozbicia. Prowadzi to do destrukcji cywilizacyjnej – dodał kapłan.

    – Unia Europejska w swoim establishmencie zdecydowanie nie nawiązuje ani do Schumana, ani do Adenauera, ale do Spinelliego, który proponuje Europę federacyjną, aby pozbyła się tożsamości narodowej i Europę multi-kulti. Te wszystkie elementy należy rozpatrywać w kategoriach pewnego planu, który rozbija tożsamość osobową zarówno człowieka, jak i narodu, a także tożsamość Europy, a w to miejsce proponuje jakiś tygiel, w którym dokonuje się wymieszanie komponentów tożsamości. To jest kocioł, w którym chce się wyprodukować produkt o bliżej nieokreślonej jakości i kształcie. To symptom kryzysu cywilizacyjnego, który przeżywamy – ocenił gość Radia Maryja.


za:www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.