Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje polecane

Benedykt XVI: Jest lekarstwo na śmierć. Ale nie może być życia wiecznego na ziemi

Prędzej czy później będzie możliwość znalezienia lekarstwa przeciwko największemu fatum, przeciwko śmierci – mówił papież Benedykt XVI w czasie homilii w trakcie liturgii Wigilii Paschalnej. /.../ Kościół jest właśnie w posiadaniu takie „leku przeciwko śmierci” Czy chcielibyśmy żyć na ziemi kilkaset lat, z wszystkimi tego konsekwencjami – pytał Ojciec Święty. Udzielając błogosławieństwa Urbi et orbi mówił, że cała ludzkość potrzebuje nawrócenia.
W Niedzielę Wielkanocną Ojciec Święty podkreślił, że przez Zmartwychwstanie Chrystusa stary człowiek ustępuje miejsca nowemu. Zostawiając poprzednie życie można postępować w nowym. Duchowy exodus jest podstawą całkowitego wyzwolenia, które pozwala odnowić każdy wymiar ludzki, osobisty i społeczny.
Nowo poświęcony ogień rozświetlił ciemności watykańskiej bazyliki. W ten sposób rozpoczęła się najdłuższa liturgia w ciągu roku, niezwykle bogata w symbole. Głównym tematem rozważań papieża było życie wieczne jako powołanie człowieka. - Widoczny jest opór, jaki człowiek stawia śmierci. Z jednej strony, jak stale myśleli ludzie powinno być uzdrawiające zioło przeciwko śmierci. Jednym słowem powinno istnieć lekarstwo na nieśmiertelność – stwierdził zastępca Chrystusa na ziemi.
- Dziś również ludzie poszukują takiej leczniczej substancji. Także dzisiejsza nauka medyczna stara się o to, aby jeśli nie wręcz wykluczyć śmierć, to wyeliminować jak najwięcej jej przyczyn, by ją coraz bardziej odroczyć, by zapewnić życie coraz lepsze i coraz dłuższe - analizował Benedykt XVI. Wskazał przy tym, aby wyobrazić sobie, co by było, gdyby nie było śmierci.
Ludzkość postarzałaby się w nadzwyczajnej mierze i nie byłoby już miejsca dla młodzieży. Zgasłaby możliwość innowacji i niekończące się życie nie byłoby rajem, lecz raczej wyrokiem – ocenił papież. Jak mówił były prefekt Kongregacji Nauki Wiary „prawdziwe lecznicze zioła przeciwko śmierci, nie powinny przynosić jedynie przedłużenia życia w nieskończoność, lecz przemienić życie od wewnątrz”.
I Kościół jest właśnie w posiadaniu takie „leku przeciwko śmierci”. Jest nim Ewangelia o Jezusie Chrystusie, który był męczony, został zabity i zmartwychwstał. To lekarstwo jest nam dane w chrzcie. Nowe życie zaczyna się w nas, nowe życie, które dojrzewa w wierze i nie wykreśla go śmierć starego życia, lecz dopiero wówczas wychodzi w pełni na światło - mówił papież – powiedział papież.
Benedykt XVI w trakcie liturgii udzielił sakramentu chrztu i bierzmowania sześciu dorosłym osobom. Somalijce, dwóm Albankom, kobiecie z Sudanu, Rosjaninowi i Japończykowi.


za: mm/Wiara.pl/Rp.pl/Zenit.org, niedziela, 4 kwietnia 2010 08:51 (xwk)

Copyright © 2017. All Rights Reserved.