Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje polecane

Ks. dr Waldemar Kulbat - Refleksja nad kulturą

Tradycyjnie w naszej archidiecezji w listopadzie organizowane są Tygodnie Kultury Chrześcijańskiej.  Jest to okazja by wyrwać się z powszedniego kieratu zajęć i obowiązków i  zaczerpnąć nieco duchowego pokarmu w spotkaniach  z ludźmi głębokiej myśli, wiary i uczuć. Warto też zastanowić się czym w swojej istocie jest kultura.  Pomaga nam w  tym  Jan Paweł II: „ każda kultura jest próba refleksji nad tajemnicą świata; jest sposobem wyrażania transcendentnego wymiaru ludzkiego życia. Sercem każdej kultury jest jej stosunek do największej tajemnicy:  tajemnicy Boga”.  Kultura to nie tylko rozwijanie myślenia i działania, ale także kształtowanie wrażliwego sumienia. To dzięki kulturze żyjemy życiem godnym człowieka, dzięki niej odróżniamy się od innych stworzeń. Odnowa kultury bierze swój początek z  kontemplacji chrześcijańskiego misterium , która pozwala wniknąć głębiej w naturę i przeznaczenie człowieka. To właśnie w chrześcijańskiej kulturze  znajdujemy fundament, nasze najwyższe wartości. Jakże uboga byłaby kultura europejska gdyby zabrakło w niej chrześcijańskiej inspiracji.
Tradycyjnie w naszej archidiecezji w listopadzie organizowane są Tygodnie Kultury Chrześcijańskiej.  Jest to okazja by wyrwać się z powszedniego kieratu zajęć i obowiązków i  zaczerpnąć nieco duchowego pokarmu w spotkaniach  z ludźmi głębokiej myśli, wiary i uczuć.  Warto też zastanowić się czym w swojej istocie jest kultura.  Pomaga nam w  tym  Jan Paweł II: „ każda kultura jest próba refleksji nad tajemnicą świata; jest sposobem wyrażania transcendentnego wymiaru ludzkiego życia. Sercem każdej kultury jest jej stosunek do największej tajemnicy:  tajemnicy Boga”.  Kultura to nie tylko rozwijanie myślenia i działania, ale także kształtowanie wrażliwego sumienia. To dzięki kulturze żyjemy życiem godnym człowieka, dzięki niej odróżniamy się od innych stworzeń. Odnowa kultury bierze swój początek z  kontemplacji chrześcijańskiego misterium , która pozwala wniknąć głębiej w naturę i przeznaczenie człowieka. To właśnie w chrześcijańskiej kulturze  znajdujemy fundament, nasze najwyższe wartości. Jakże uboga byłaby kultura europejska gdyby zabrakło w niej chrześcijańskiej inspiracj

Copyright © 2017. All Rights Reserved.