Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wydarzenia

Chce, aby Papież zdjął krzyż

Chce, aby Papież zdjął krzyż

The Jerusalem Post

Podczas majowej pielgrzymki do Ziemi Świętej, odwiedzając Ścianę Płaczu, Benedykt XVI nie powinien mieć krzyża. Takie żądanie wysunął na łamach „The Jerusalem Post” rabin tego miejsca Shmuel Rabinovitch. Rabinovitch argumentuje, że do tego miejsca nie należy przychodzić z symbolami innych religii. Zapowiada, że będzie rozmawiał na ten temat z „ludźmi Papieża”. Odpowiedzialny za medialną obsługę majowej pielgrzymki Wadie Abunassar odpowiedział, że nie wyobraża sobie, aby Ojciec Święty zdjął krzyż. Jan Paweł II, który był przy Ścianie Płaczu w 2000 r. nosił krzyż.
W ostatnich latach doszło do kilku incydentów z udziałem Rabinovitcha. W 2007 r. nie chciał dopuścić do Ściany Płaczu austriackich biskupów, którzy mieli na piersiach krzyże. W maju 2008 r. podobna przykrość spotkała grupę duchownych katolickich i protestanckich.

(pr)

za: Internetowym wydaniem tygodnika Niedziela 13.2009

 

Copyright © 2017. All Rights Reserved.