Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wydarzenia

Izrael: premier przeprosił chrześcijan za bluźnierczy program telewizyjny

Izrael: premier przeprosił chrześcijan za bluźnierczy program telewizyjnyflaga
Premier Izraela Ehud Olmert przeprosił Watykan i cały świat chrześcijański za nadanie w tamtejszej telewizji bluźnierczych programów pod adresem Jezusa i Matki Bożej. Oficjalne przeprosiny wystosował na posiedzeniu Rady Ministrów 22 lutego.

Szef rządu zauważył, że „gdyby podobne treści wypowiedziano pod kierunkiem judaizmu, Żydzi zaczęliby przeciwko nim głośno protestować”. Podkreślił znaczenie izraelskich chrześcijan dla budowania tamtejszego państwa i wskazał, że stosunki z „Watykanem i światem chrześcijańskim są naprawdę dobre i nie powinno się ich niszczyć”.

Krytykując wspomniany program satyryczny, który przez swe bluźniercze treści dotkliwie obrażał chrześcijan, premier zauważył, że nie zamierza wprowadzać cenzury. Przypomniał jednak, że autorzy, nawet przygotowując programy satyryczne, powinni kierować się rozsądkiem i poczuciem odpowiedzialności.

Przeciwko programowi nadanemu przez izraelską telewizję zaprotestowali biskupi Ziemi Świętej i Stolica Apostolska. Wskazano, że nie był to odosobniony atak na chrześcijan, którzy w ostatnim czasie często padają ofiarami żydowskiej ksenofobii.

Za: http://www.myslpolska.org/?key=2,,2320

 

Copyright © 2017. All Rights Reserved.