Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wydarzenia

Francja: program rozrywkowy zamiast Pasterki w telewizji

Transmisja Pasterki zniknęła z ramówki największej francuskiej stacji telewizyjnej TF1. Kierownictwo tego kanału tłumaczy swą decyzję „logiką programu" i zapowiada, że pasmo wieczorne w wigilię Bożego Narodzenia będzie przeznaczone wyłącznie na rozrywkę.

 Znany dziennikarz Jean Offredo, który komentował transmisję Pasterek w latach 1987-2004 przypomina, że wprowadzenie tych Mszy na antenę przed 21 laty było decyzją właściciela stacji Francisa Bouygues, który kupił ją w 1987 r. – Jestem zdumiony, że obecny właściciel TF1, Martin Bouyges nie szanuje woli swego ojca – ubolewa Offredo.

Początkowo transmisje Pasterki organizowano z różnych miejsc na świecie: w 1987 r. z Betlejem, dwa lata później z Gdańska, a w 1995 r. z katedry w Reims, z okazji 1500. rocznicy chrztu króla Franków, Chlodwiga. Od 1996 r. transmitowano wyłącznie Msze odprawiane przez papieża z Watykanu. Każda Pasterka gromadziła przed telewizorami średnio 1,5 mln widzów.

Pasterka nadal będzie nadawana we francuskiej telewizji przez stację France 2. W tym roku transmitowana będzie Msza z katedry w Évry koło Paryża.

Za: KAI, 15 grudnia 2008r.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.