Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Paweł Bortkiewicz TChr-Kilka obaw i niepokojów

Czytam w biuletynie mojego Uniwersytetu krótki tekst jednego z Profesorów Uczelni o Bitwie Warszawskiej.
Autor rozróżnia trzy pojęcia - historii, pamięci i mitu. Wskazuje też na ich zależności. Z tym wszystkim się zgadzam. Ale jakiś niepokój budzi we mnie konkluzja:

Czytaj więcej...

Cud Maryi nad Wisłą

Współczesny świat chce zapomnieć o Bogu.
My, katolicy jednak pamiętamy, że Bóg jest nie tylko stwórcą świata, ale także nieustannie wpływa na to co się na nim dzieje. Dlatego w różnych sytuacjach życiowych modlimy się o pomyślność naszych planów. Interwencje Opatrzności dotyczyły także całych narodów. Dla współczesnej Polski ogromne znaczenie miał Cud nad Wisłą, którego rocznicę obchodzimy 15 sierpnia.

Czytaj więcej...

Pakt Ribbentrop-Mołotow. Ważna deklaracja pięciu ministrów

Szefowie MSZ Polski, Rumunii, Estonii, Litwy i Łotwy wydali specjalne oświadczenie z okazji 80. rocznicy podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. Publikujemy je w całości.
23 sierpnia minie 80 lat od podpisania przez Związek Radziecki i nazistowskie Niemcy paktu Ribbentrop-Mołotow; paktu, który doprowadził do wybuchu II wojny światowej i skazał połowę Europy na dziesięciolecia cierpień. Pakt ten zawierał tajny protokół, który faktycznie podzielił Europę Wschodnią na strefy wpływów.

Czytaj więcej...

Stop pedofilii! Jest obywatelski projekt ustawy

Do Sejmu wpłynął projekt ustawy mający wzmocnić przewidzianą przez polskie prawo ochronę dzieci. Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop Pedofilii” złożył na ręce Marszałka Sejmu ponad 260 000 podpisów z poparciem dla nowelizacji art. 200b Kodeksu Karnego zakazującego propagowania „zachowań o charakterze pedofilskim”.

Czytaj więcej...

Prowokacja w Gorzowie

Sąd uchylił zakaz organizowania marszu środowisk LGBT w Gorzowie Wielkopolskim. Tak zwana parada równości jest planowana na najbliższą sobotę. – Sąd wyszedł z założenia, że konstytucyjna wolność zgromadzeń jest tą zasadą naczelną, tym prawem, które nie powinno doznawać żadnych ograniczeń, chyba że uzasadnionych takimi okolicznościami, jak zagrożenie dla życia i zdrowia, mienia ludzi.

Czytaj więcej...

Napisał co sądzi na temat ideologii LGBT. Teraz znany muzyk stał się obiektem ataku ze strony tęczowego środowiska

Sławomir Świerzyński z zespołu Bayer Full jakiś czas temu publicznie skrytykował ideologię LGBT za pośrednictwem Facebooka. To nie spodobało się przedstawicielom tego środowiska, którzy wymierzyli atak przeciwko muzykowi.
–LGBT to początek pedofilii, tak niestety uważam. Oni poszukują cały czas nowych wrażeń. Znam doskonale to środowisko

Czytaj więcej...

Tomasz P. Terlikowski-Dramat naszych czasów

O tych ofiarach nikt nie mówi, o nich się milczy, ale co jakiś czas trzeba o tym przypominać. Za realizacją pięknych marzeń i pragnień posiadania dzieci kryje się dramatyczna liczba istnień ludzkich, które nazywane są „nadliczbowymi”, „zbędnymi”, zamrożonych w lodówkach ludzkich embrionów. Ich liczba

Czytaj więcej...

Nie pozwolimy na agresję

Odrzucenie systemu wartości, walka z chrześcijaństwem, Kościołem katolickim, rodziną, patriotyzmem – to jest to, co łączy bolszewickich barbarzyńców i ich ideologicznych, neomarksistowskich spadkobierców

Czytaj więcej...

Polska zawsze wierna

- Polska zawsze wierna - przypomniał na Jasnej Górze abp Jan Romeo Pawłowski, specjalny delegat papieża Franciszka na uroczystości Wniebowzięcia, które w tym roku są kolejnym etapem roku jubileuszowego stulecia wznowienia stosunków dyplomatycznych między Stolicą Apostolską a Polską.

Czytaj więcej...

Kaczyński: chcą się wedrzeć do naszych rodzin, do naszych szkół, do naszego życia. Musimy bronić rodziny

Są dzisiaj w naszym kraju tacy, którzy chcą się wedrzeć do naszych rodzin, do naszych szkół, do naszego życia. Musimy bronić rodziny, jej właśnie broni ks. abp Marek Jędraszewski – powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas niedzielnego pikniku rodzinnego w Stalowej Woli (woj. podkarpackie).

Czytaj więcej...

Katowice: silna Polska

Dziesiątki tysięcy ludzi z Górnego Śląska, ale i z sąsiednich województw pociągami i samochodami podróżowały w Święto Wojska Polskiego do Katowic. Gdy jechałem do centrum, mijałem ludzką rzekę, wielu z biało-czerwonymi chorągiewkami. To znajomy widok. Skąd?

Czytaj więcej...

Marcin Wolski-Wysunięta reduta

Wszystkie wojny, a szczególnie te kulturowe, zaczynają się od walk o panowanie nad językiem. W wojnie, jaką społeczność LGBT wytoczyła normalnej reszcie, doprowadzono do wycofania przez WHO homoseksualizmu z listy chorób (czytaj: zboczeń). Jak ewidentna większość dała sobie narzucić opinie sprzeczne z wielowiekową praktyką czy księgami świętymi wszystkich religii?

Czytaj więcej...

Polska znowu staje się niezwykła

W 1920 r. Polska była na ustach całego cywilizowanego świata. Rajd bolszewików pod Warszawę mógł zmienić całkowicie historię Europy. Gdyby upadła Polska, Europę objęłaby czerwona zaraza, komuniści byli silni w Niemczech, we Francji i Włoszech. Wsparci

Czytaj więcej...

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr-Wojna o kobietę

Uroczystość wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny to absolutnie nadzwyczajna i ostateczna proklamacja godności człowieka, godności kobiety. Maryja – jak wyznajemy – z duszą i ciałem, czyli w całym swoim integralnym człowieczeństwie, została wzięta do nieba, do chwały wiecznej.

Czytaj więcej...

Pomoc z Nieba

Cud nad Wisłą 1920 roku był zwycięstwem na miarę triumfu pod Lepanto i wiktorii wiedeńskiej. Polska zatrzymała marsz bolszewików na Zachód i rozlanie się bezbożnego komunizmu po całej Europie.
Pod Warszawą, na polach Radzymina i Ossowa, pod Komarowem i nad Niemnem obroniliśmy świeżo odzyskaną niepodległość, wiarę katolicką i prawo do jej wyznawania. Rosyjski imperializm w czerwonych szatach doznał bezprzykładnej klęski.

Czytaj więcej...

Podkategorie

Tu będzie można znaleźć ostrzeżenia przed tendencyjnymi, bądź fałszywymi ujęciami rzeczywistości. Przejrzyjmy się. Zobaczmy, po ktorej stronie lustra jesteśmy ...

Kategoria w opracowaniu. Prosimy o cierpliwość.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.