Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

/.../ PiS wprowadził do Sejmu wielu posłów na postulatach obrony życia. Powinni spełnić obietnice wyborcze

Wszystko dotyczy przede wszystkim Prawa i Sprawiedliwości, bo to właśnie PiS wprowadził do Sejmu wielu swoich posłów, właśnie na postulatach obrony życia poczętego – wskazał w środowych „Aktualnościach Dnia” na antenie Radia Maryja Jacek Januszewski z fundacji „Życie i Rodzina”. Odniósł się w ten sposób do blokowania projektu „Zatrzymaj Aborcję”.

Okazją do poruszenia tematu obywatelskiego projektu „Zatrzymaj Aborcję” będzie kampania wyborcza Prawa i Sprawiedliwości oraz spotkania polityków z obywatelami. Do apelowania w sprawie jak najszybszego przyjęcia projektu wzywa m.in. „Nasz Dziennik”. [czytaj więcej: http://www.radiomaryja.pl/informacje/nasz-dziennik-zacheca-by-na-spotkaniach-z-politykami-pis-poruszac-temat-procedowania-projektu-zatrzymaj-aborcje/]

 – Każda okazja (…) jest dobra do tego, by przypominać o projekcie „Zatrzymaj Aborcję”. Te spotkania odbędą się w siedmiuset miejscowościach, więc każdy z nas będzie miał okazję porozmawiać z politykami – podkreślił Jacek Januszewski.

Obrona życia poczętego była jednym z ważniejszych postulatów w kampanii wyborczej do Sejmu – przypominał gość Radia Maryja.

 – Wszystko dotyczy przede wszystkim Prawa i Sprawiedliwości, bo to właśnie PiS wprowadził do Sejmu wielu swoich posłów właśnie na postulatach obrony życia poczętego. Wielu posłów właśnie dzięki takim postulatom dostało się do Sejmu, jak choćby pani Halina Szydełko z Rzeszowa. Tak naprawdę PiS nie potrzebuje opozycji do uchwalenia tej ustawy. To oni obiecywali wyborcom, że tą sprawą się zajmą i to od nich powinniśmy domagać się rozwiązania sprawy aborcji w Polsce – zaznaczył.

Jacek Januszewski nie oczekuje pomocy opozycji, która jasno deklaruje, że projekt nie odpowiada jej linii programowej.

– Opozycja wprost deklaruje, że chce utrzymać obecne prawo albo wręcz je pogorszyć, więc nie oczekiwałbym, że z tego typu środowisk przyjdzie jakakolwiek pomoc. Są pojedynczy posłowie, którzy potrafili się wyłamać z partyjnej dyscypliny i zagłosować jak na katolickich posłów przystało – powiedział Jacek Januszewski w „Aktualnościach Dnia”.
Całość nagrania dostępna [tutaj http://www.radiomaryja.pl/multimedia/przedwyborcze-spotkania-politykow-pis-okazja-do-poruszenia-kwestii-projektu-zatrzymaj-aborcje/].


za: http://www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.