Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Koronawirus weryfikuje polityków

Rząd zaproponował kompleksowe wsparcie dla gospodarki. To rozwiązania mające amortyzować skalę kłopotów, które przynosi pracodawcom i pracownikom koronawirus. Prolongata rat kredytowych czy obniżenie kosztów zatrudnienia dla przedsiębiorców to tylko część z rozwiązań.

Totalna opozycja jak zwykle mówi – to mało!

212 mld zł wydaje im się dziś – partiom, których hasłem, gdy rządziły, były słowa Rostowskiego: „piniędzy nie ma i nie będzie” – kwotą niewiele znaczącą. Wszyscy już przyzwyczaili się do tego, że totalniacy nie mają nic do zaproponowania oprócz negowania wszystkiego, co proponuje rząd PiS, jednak komicznie wygląda ta postawa, gdy zestawi się ją z tym, co mówią o działaniach Komisji Europejskiej. O, ta działa świetnie, Unia daje mnóstwo pieniędzy i jest po prostu wspaniała. To, że w istocie KE po raz drugi przyznała krajom członkowskim te same pieniądze do wykorzystania, politycy PO-PSL przemilczają. Prawda jest taka, że KE na razie nie znalazła żadnych dodatkowych kwot na walkę z epidemią, znalazł je zaś polski rząd. Epidemia, oprócz dramatu, przynosi także błyskawiczną weryfikację klasy politycznej. Jej uczciwości, sprawności i kompetencji.

Joanna Lichocka

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.