Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Test dla Komorowskiego

Telewizja Republika, gazety Strefy Wolnego Słowa, tygodniki „Do Rzeczy” i „wSieci”, portale Niezależna.pl i wPolityce.pl oraz Radio Wnet zaprosiły Andrzeja Dudę i Bronisława Komorowskiego na debatę przed rozstrzygającą wybory drugą turą. Kandydat PiS już zgodził się wziąć w niej udział. Politycy PO nie wykluczają, że zaproszenie przyjmie także urzędujący prezydent. Bronisław Komorowski całą swoją kadencję uciekał przed niezależnymi od obozu władzy dziennikarzami. Jego współpracownicy utrudniali nam wejścia na uroczystości organizowane przez kancelarię, nie mogliśmy towarzyszyć pierwszemu obywatelowi w podróżach zagranicznych, nikt z nas nie otrzymał szansy na zadanie pytania prezydentowi, o wywiadzie nie wspominając. Debata zorganizowana przez niezwiązane z władzą media będzie zatem dla Komorowskiego ostatnią szansą pokazania, że rozumie demokrację, szanuje wolność słowa i obywateli bez względu na ich poglądy. Kolejny unik przed zmierzeniem się z mediami krytycznymi wobec jego prezydentury będzie jasnym dowodem na to, że panicznie boi się on pytań na temat swojej przeszłości – choćby relacji ze środowiskiem WSI. Bronisław Komorowski może odrzucić te oskarżenia. Wystarczy, że przyjdzie na debatę.

Katarzyna Gójska-Hejke

za:niezalezna.pl/66988-test-dla-komorowskiego

Komorowski milczy w sprawie debaty

Prezydent Bronisław Komorowski prawdopodobnie nie weźmie udziału w debacie wyborczej w Telewizji Trwam. Na zaproszenie odpowiedział tylko sztab Andrzeja Dudy, kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta.

Szef kampanii ubiegającego się o reelekcję prezydenta, poseł Robert Tyszkiewicz, w wywiadzie dla jednego z dzienników wykluczył rozmowę na antenie katolickiej stacji. Do tej pory Fundacja Lux Veritatis, nadawca programu Telewizja Trwam, nie otrzymała odpowiedzi od sztabu Bronisława Komorowskiego. Poseł Beata Szydło, która odpowiada za kampanię Andrzeja Dudy, nie ukrywa zdziwienia zachowaniem urzędującej głowy państwa. Polityk zauważa, że Komorowski zdecydował się już na udział w debatach na antenach telewizji komercyjnych. – Nie rozumiem tego dzielenia na słuchaczy czy odbiorców lepszych i gorszych – tych, których sobie pan prezydent Komorowski wybiera, czy też do których nie chce mówić. Dziwię się temu. Mogę się tylko oburzać i dziwić, ale to pokazuje także stosunek prezydenta Rzeczypospolitej Bronisława Komorowskiego do Polaków – powiedziała Beata Szydło. W najbliższą niedzielę obaj kandydaci wezmą udział w debacie transmitowanej na antenach TVP i Polsatu. Będą odpowiadali na pytania dotyczące bezpieczeństwa, spraw zagranicznych, ustroju państwa i spraw wewnętrznych. Kandydaci mają też wzajemnie zadawać sobie pytania. 21 maja debatę prezydencką planuje TVN.

za:www.naszdziennik.pl/polska-kraj/137035,komorowski-milczy-w-sprawie-debaty.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.