Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Tomasz Lis obraża dyrektora Radia Maryja

Doniesienie na redaktora naczelnego tygodnika „Newsweek” za znieważenie o. Tadeusza Rydzyka i Radia Maryja zostało przesłane do prokuratury. Skierował je Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą.

Zawiadomienie mówi o „publicznym znieważeniu o. Tadeusza Rydzyka oraz Radia Maryja przez dziennikarza Tomasza Lisa, naczelnego redaktora ”Newsweeka„. – Uważamy, że dziennikarz Tomasz Lis popełnił przestępstwo z artykułu 256 § 1 kodeksu karnego – podkreśla Ryszard Nowak, przewodniczący Komitetu.

Artykuł ten mówi o publicznym nawoływaniu do ”nienawiści na tle różnic wyznaniowych„. Chodzi o treści zawarte w felietonie Lisa zamieszczonym w najnowszym numerze tygodnika. Redaktor naczelny, odnosząc się do krytyki na antenie Radia Maryja byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego za podpisanie ustawy o in vitro, stwierdził: ”„Oto w pełnej krasie katolicki głos w twoim domu, głos głupoty, podłości, nienawiści i kołtunerii, echem odbijający się w tylu parafiach i biskupich pałacach”.

Jego wypowiedź już została określona w mediach jako „obraźliwa” wobec o. Tadeusza Rydzyka i Radia Maryja. Nowak podkreśla, że to jest jeden z przykładów obrażania Radia Maryja i jego dyrektora na łamach tygodnika „Newsweek”. – Myśmy prześledzili numery czasopisma i widać, że od wielu lat trwa akcja poniżania i wyszydzania – podkreśla Nowak. Zawiadomienie zostało wysłane do Prokuratury Generalnej, która – jak zaznacza Komitet – powinna określić właściwą prokuraturę do jego rozpatrzenia.

Zenon Baranowski

za:www.naszdziennik.pl/polska-kraj/141743,tomasz-lis-obraza-dyrektora-radia-maryja.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.