Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

W Łodzi stanie pomnik Powstańców Warszawskich

Obelisk stanie u zbiegu al. Grzegorza Palki i Wojska Polskiego. Pomnik ma być gotowy w przyszłym roku. Decyzję o postawieniu pomnika podjęli dziś radni.


O postawienie obelisku zabiegali mieszkańcy Łodzi, którzy uczestniczyli w Powstaniu. Koncepcję pomnika opracowali Monika Reppel-Michnowska i Michał Gałkiewicz. Jego dominującym elementem ma być głaz z czerwonego granitu o wysokości 180 cm. Od frontu zostanie na nim wyryty symbol Polski Walczącej. Na przedniej ścianie cokołu znajdzie się napis informujący o powstaniu warszawskim.

Za decyzję radnych podziękowała Maria Gołębiowska – jedna z inicjatorek budowy pomnika i uczestniczka powstania. Zwróciła uwagę, że w powstaniu brali udział nie tylko warszawiacy. Do tej pory osoby, które chciały upamiętnić tamto wydarzenie, jechali przeważnie do Warszawy. Jej zdaniem teraz będzie możliwość spotkania w Łodzi.

za:www.radiomaryja.pl/informacje/w-lodzi-stanie-pomnik-powstancow-warszawskich/

Copyright © 2017. All Rights Reserved.