Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

W niedzielę ogólnopolski protest „Stop Deprawacji w Edukacji”

Jutro rodzice i organizacje prorodzinne na ulicach Warszawy będą protestować przeciwko deprawującym reformom Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Ogólnopolski protest „Stop Deprawacji w Edukacji” rozpocznie się w południe Mszą św. w kościele św. Anny na Krakowskim Przedmieściu. Następnie o 13.00 na Placu Zamkowym rozpocznie się manifestacja.

Rodzice oraz ponad 26 organizacji prorodzinnych alarmują, że zmiany zapowiadane przez resort to chęć wprowadzenia narzucanych przez Unię Europejską elementów demoralizującej seks-edukacji w myśl tzw. standardów WHO i postulatów środowisk LGBT. W tych standardach znajdują się takie postulaty, jak np. zapoznanie 4-latków z masturbacją.

Od tego ile osób przyjdzie na manifestację bardzo dużo zależy – trzeba pokazać swój sprzeciw – mówi Ewa Kowalewska, dyrektor Human Life International Europa.

- Nasze dzieci mają być po prostu demoralizowane genderową ideologią. To już nie będzie wkładanie prezerwatywy na banana i uczenie antykoncepcji, która jest szkodliwa dla młodego człowieka, ale będzie totalne uzależnianie małych dzieci od seksu. Będzie wprowadzanie w ideologię środowisk LGBTQ i razem z tym będzie szła pełna indoktrynacja ideologiczna. Ideologia potrzebuje czasu. Zmienianie mentalność, sposobu patrzenia na świat naszych dzieci to jest działanie antychrześcijańskie. To działanie ideologiczne, które w krajach, które już to mają, przynosi dramatyczne efekty – podkreśla Ewa Kowalewska.

9 lipca minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska zapowiedziała zmianę podstawy programowej przedmiotu „wychowanie do życia w rodzinie” oraz włączenie treści „antydyskryminacyjnych” do programów „Bezpieczna+” i „Otwarta Szkoła” 2015/2016.

Podobne manifestacje przeciwko deprawacji dzieci odbyły się m.in. w Kanadzie, Niemczech, Włoszech i Francji.

za:www.radiomaryja.pl/informacje/w-niedziele-ogolnopolski-protest-stop-deprawacji-w-edukacji/

Copyright © 2017. All Rights Reserved.