Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Czy Europa przetrwa inwazję?

Prezydent Węgier Viktor Orban ostrzegał, że obecna masowa imigracja “może zmienić oblicze cywilizacji w Europie.” "Jeśli tak się stanie to nie ma odwrotu od wielokulturowej Europy", powiedział Orban. "Jeśli popełnimy teraz błąd, to będzie już tak na zawsze."

Orban przedstawia otwarcie swoje przekonania. Postawił 110-milowy płot na granicy serbskiej, przekierowuje setki tysięcy imigrantów z Węgier do Chorwacji, a stamtąd do Austrii i Niemiec.
W ostatnia niedziele kiedy jedna trzecia miliona przeszła tym szlakiem, Chorwacja zastąpiła centrolewicowy rzad ludźmi z partii prawicowej. Dwa tygodnie temu prawicowy eurosceptyczny PiS odniósł miażdżące zwycięstwo w Polsce.

Gwałtownie spada poparcie dla Angeli Merkel, która otworzyła Niemcy dla miliona imigrantów. W Bawarii CSU, siostrzana partia CDU jest w stanie buntu. Bawaria była główna brama wejścia dla setek tysięcy przybywających imigrantów.

Europa przechodzi największą masową migrację od czasu II wojny światowej, kiedy 14 mln Niemców zostało wypędzonych z Europy Wschodniej, Prus i Niemiec wschodnich oraz centralnej Europy. Ta masowa migracja zatrzymała się po dwóch latach. Ale nie widać końca migracji z Afryki i Bliskiego Wschodu.

Tak długo, jak granice Europy pozostaną otwarte, oni będą przybywać. A ludzie, którzy chcą tu przyjść, to nie miliony, ale dziesiątki a nawet i setki milionów. I oni wiedzą jak się tutaj dostać.
Trasy prowadza przez Turcję na Bałkany na lądzie lub przez kilka mil morskich od greckich wysp lub z Libii do Lampeduzy i Sycylii lub do hiszpańskiej enklawy na marokańskim wybrzeżu lub na Wyspy Kanaryjskie. Droga jest żmudna, ale nie przekracza ich możliwości.

Pytanie dlaczego mieliby nie przyjść?

Dlaczego Arabowie i Afrykanie nie mieliby uciekać od tyranii, terroru, biedy i wojny i przyjechać do Europy, żeby mieć dobre życie i zaspokoić potrzeby życiowe przewidziane dla ich rodzin przez szczodre państwa opiekuńcze północnej Europy? Co jest ich w stanie powstrzymać? Jean Revel w swojej książce "The Camp of the Saints" okazuje się być bardziej proroczy niż Aldous Huxley w "Brave New World" czy Orwell w "1984"

Biorąc pod uwagę obecny kryzys stojący przed Europą, powstaje pytanie: Czy Unia Europejska przetrwa? Przypomnijmy pytanie Orbana: Czy cywilizacja europejska przetrwa to stulecie?

W tym roku unia monetarna UE, strefa euro, uniknęła załamania, ponieważ Ateny skapitulowały i zaakceptowały zaciskanie pasa, a po ciężkich negocjacjach Niemcy zgodzili się na ratowanie Grecji.
Jak długo członkowie UE Grecy i Klub Śródziemnomorski zgodzą się akceptować te wyrzeczenia? Jak długo Niemcy będą ratować narody, których ludzie lubią pracować mniej godzin, otrzymując wyjątkowe benefity społeczne?

W ramach Układu z Schengen nie ma żadnych barier w handlu i podróży dla ruchu osób i towarów wewnątrz UE. Jednak w całej Europie ogrodzenia rosną, granice są przywracane a partie z antyimigracyjnymi programami, jak Front Narodowy Marine Le Pen we Francji, zyskują zwolenników.

Jeśli masowa imigracja nie zostanie wstrzymana, powstanie nacjonalistycznych reżimów kosztem liberałów i lewicowców w Europie jest nieuniknione.

Przy malejącej liczbie urodzeń, poniżej poziomu odtworzenia, Europa starzeje się, kurczy się i umiera. Zostanie zalana przez fale imigrantów i zmieniona na zawsze. Optymiści wskazują na to, ze Ameryka wchłonęła 15 milionów przybyszów, którzy przybyli na wielkiej fali imigracji od 1890 do 1920 roku. Ale oni ignorują różnice. W Ameryce byli to imigranci z krajów chrześcijańskich Europy, przyjeżdżający do kraju z historią asymilacji. Wielka fala imigracji zatrzymała się w 1924 roku na 40 lat.

W przeciwieństwie do Ameryki, Europa nigdy nie miała masowej imigracji. Ci, wlewający sie do Europy reprezentują narody arabskie, afrykańskie i muzułmańskie a nie żydowskie lub europejskie chrześcijańskie. Pochodzą oni z innych cywilizacji i kultur i nie zamierzają się asymilować, ale raczej chcą tworzyć enklawy w Europie, które replikują ziemie, skąd przyszli.

W ubiegłym roku Szwajcarzy głosowali na rzecz ograniczenia imigracji. W tym roku Independence Party w Wielkiej Brytanii zyskuje coraz większą popularność a premier David Cameron domaga się reform w karcie UE, zanim odbędzie się głosowanie czy o w ogóle opuścić UE.

Patrząc na tysiące imigrantów w Calais, kręcących się przy wejściu do tunelu do Dover, Brytyjczycy muszą się zastanawiać czy wykopanie tunelu pod kanałem La Manche do ich wyspiarskiego domu było mądre.

Zagrożenie wywołane przez masową migracje do Europy stawia kwestie przetrwania. Czy cywilizacja którą stworzyli ludzie innej rasy i religii przetrwa wymianę populacji? Zapytajcie o to rdzennych Amerykanów, czyli Indian.

Czy Europa pozostanie Europą jeśli będzie zalana przez Arabów, muzułmanów, Azjatów i Afrykanów? Co utrzyma Europę? Wolny handel?

W 1981 roku, kiedy Solidarność została zmiażdżona przez reżim w Warszawie na rozkaz Moskwy, Amerykanie wznosili okrzyk - “Żeby Polska była Polską.” Pewnego dnia pojawią się głosy po drugiej stronie Atlantyku, wzywające do zakończenia tej inwazji, jeśli będzie to konieczne nawet przy użyciu siły, pod hasłem: “Żeby Europa była Europą“

http://www.cnsnews.com/commentary/patrick-j-buchanan/can-europe-survive-invasion

Patrick J. Buchanan
(Z angielskiego tłumaczył Jan Saski)

Copyright © 2017. All Rights Reserved.