Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Konferencja prasowa podsumowująca przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Łodzi i regionie.


(Kliknięcie na obraz, powiększy go)

Na tydzień przed „Dniami w Diecezjach” poprzedzającymi centralne uroczystości w Krakowie, związane ze spotkaniem młodzieży świata z Papieżem Franciszkiem, odbyła się konferencja prasowa podsumowująca przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Łodzi i regionie.
Gospodarzem konferencji był ks. Marcin Jarzenkowski, dyrektor Diecezjalnego Centrum ŚDM Archidiecezji Łódzkiej. Na konferencji obecni byli: Tomasz Dominiak przedstawiciel Marszałka Województwa Łódzkiego, Zygmunt Chabowski z biura Wojewody Łódzkiego, Mariusz Goss z Urzędu Miasta Łodzi, Adam Kolasa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi – oraz Janusza Malinowskiego z Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.


Przedstawiciele władz wojewódzkich, miejskich i służb, podsumowali współpracę pomiędzy ich urzędami, a Archidiecezją Łódzką oraz wyrazili nadzieję, że przyjazd tak dużej grupy gości zagranicznych, przyczyni się do promocji miasta i regionu w Europie i świecie.

Organizatorzy „Dni w Diecezjach” – „Łódź Piotrowa w drodze do Krakowa” (Archidiecezja Łódzka), Festiwal młodych – „Paradise in the City” (Wspólnotą Chemin Neuf) oraz „Magis Poland” (Ojcowie Jezuici) przedstawili ramowe programy przygotowane dla swoich uczestników. Podczas konferencji zaprezentowano łódzki pakiet pielgrzymka, który otrzyma każdy z uczestników „Dni w Diecezjach”.

Za:archidiecezja.lodz.pl/new/?news_id=4e5ddb0397868812b3b5c6265117a0df

Autorskie prawa majątkowe Archidiecezji Łódzkiej".

***

List Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Łódzkiego, przed Światowymi Dniami Młodzieży

Publikujemy List Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Łódzkiego, przed Światowymi Dniami Młodzieży, który zostanie odczytany we wszystkich kościołach i kaplicach Archidiecezji Łódzkiej w niedzielę 10 lipca 2016 roku, w ramach homilii podczas wszystkich Mszy świętych.
Ukochani Archidiecezjanie!

Już za niespełna dwa tygodnie będziemy świadkami niezwykłych wydarzeń. Do naszej Ojczyzny przybędzie Ojciec Święty Franciszek, aby z młodymi reprezentującymi chrześcijan wszystkich kontynentów przeżywać Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

Przygotowanie do tego wyjątkowego święta wiary w naszej Archidiecezji pod hasłem: „Łódź Piotrowa w drodze do Krakowa” trwało trzy lata. Był to czas wielu głębokich i niezapomnianych przeżyć, na które złożyły się: przyjęcie relikwii św. Jana Pawła II we wszystkich parafiach, nawiedzenie symboli Światowych Dni Młodzieży: Krzyża oraz Ikony Matki Bożej „Wybawicielki Ludu Rzymskiego” oraz liczne spotkania formacyjne organizowane w parafiach, dekanatach oraz podczas katechezy szkolnej.

Główne spotkanie młodych z Ojcem Świętym w Krakowie poprzedzą odbywające się w całej Polsce od 20 do 25 lipca br. tzw. Dni w Diecezjach. Podczas nich spodziewamy się gościć w Archidiecezji Łódzkiej kilka tysięcy młodych z zagranicy. Uroczyste zakończenie tej pierwszej części Światowych Dni Młodzieży będzie miało miejsce w niedzielę 24 lipca o godz. 15.00 podczas Mszy Świętej sprawowanej w Łódzkiej Atlas Arenie. Wezmą w niej udział nasi goście, a także młodzież naszej Archidiecezji. Do udziału w tej Eucharystii zapraszam również bardzo serdecznie te rodziny, które gościły naszych młodych pielgrzymów, oraz wolontariuszy, dziękując im za ich ofiarną pomoc i bezinteresowne poświęcenie. Zapraszam także inne osoby, które pragną przeżyć wspólnie radość dzielenia się świadectwem wiary i życia. Specjalne karty wstępu na Mszę Świętą do Łódzkiej Atlas Areny będzie można uzyskać w parafiach.


Drodzy Młodzi Przyjaciele!

Bardzo mi zależy, abyście jak najliczniej wzięli udział w Światowych Dniach Młodzieży. Sam miałem szczęście jako biskup kilkakrotnie w nich uczestniczyć i wspomnienia z nich ciągle pozostają żywe w moim sercu. Nie zmarnujcie okazji, która staje przed Wami! Z całego serca zachęcam do wzięcia udziału w programie realizowanym w ramach Dni w Diecezjach, a następnie zapraszam do Krakowa na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem i Waszymi młodymi rówieśnikami z całego świata.


Drodzy Archidiecezjanie!

Pragnę również przypomnieć, że bardzo ważnym elementem papieskiej pielgrzymki do Polski będzie nawiedzenie w czwartek 28 lipca br. sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze i Msza Święta dziękczynna sprawowana pod przewodnictwem Ojca Świętego z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski. Zachęcam wszystkich, którzy nie wezmą udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie, aby tego dnia udali się do Częstochowy.

Na koniec proszę Was wszystkich o udekorowanie flagami Waszych domostw – i to już od dnia 18 lipca. Niech ten zewnętrzny znak, widoczny aż do końca tego miesiąca mówi wszystkim o naszej radości, że jest pośród nas Ojciec Święty Franciszek i przybyła na jego wezwania ogromna rzesza młodych, którzy przeżywają wspólna radość i dumę z tego, że należą do Chrystusa.

Na owocny czas naszych wspólnych przeżyć związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży wszystkim Wam z serca błogosławię


+Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Łódzki

za:archidiecezja.lodz.pl/new/?news_id=e439c3d15d81ac9de46e8620255ead46

Copyright © 2017. All Rights Reserved.