Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wyjątkowa bezczelność prezydenta Gdańska. Grozi pozwem ministrowi kultury

Chodzi o ministerialne zarządzenie, na mocy którego 1 grudnia Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zostanie połączone z powołanym niedawno Muzeum Westerplatte. Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz z PO zapowiedział dzisiaj na specjalnie zorganizowanym briefingu prasowym, że wystąpi na drogę sądową przeciwko ministrowi kultury  Piotrowi Glińskiemu. Chodzi o ministerialne zarządzenie, na mocy którego 1 grudnia Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zostanie połączone z powołanym niedawno Muzeum Westerplatte.

"Celem tej zmiany jest optymalne wykorzystanie potencjału placówek o zbliżonym profilu działalności zlokalizowanych w Gdańsku, przy optymalizacji wydatkowania środków finansowych pochodzących z budżetu państwa" - czytamy w komunikacie Ministerstwa Kultury.

Prezydent Gdańska podnosi, że przy decyzji nie wzięto pod uwagę opinii Rady ds. Muzeów.

- Ten organ jest kluczowym ogniwem w toku podejmowania decyzji. Brak opinii tego gremium może podważać prawomocność zarządzenia ministra kultury. Jeżeli się to potwierdzi, nie wykluczam wystąpienia na drogę sądową przeciwko ministrowi

– powiedział Adamowicz.

Prezydent Adamowicz czuje się osobiście dotknięty, że pominięto go w procesie decyzyjnym.

- Przypomnę, że miasto Gdańsk poprzez moje inicjatywy, moje zaangażowanie przekazało grunt o wartości ponad 40 mln zł i wypadałoby z darczyńcą przynajmniej zamarkować rozmowę. Próbować przekonywać mnie. Żadnej rozmowy nie było

– nie krył oburzenia Adamowicz, ale nie potrafił wytłumaczyć, jak chce odzyskać działkę, które miasto przekazało ministerstwu.

Prezydent Gdańska zapowiedział, że jak tylko zapozna się z zarządzeniem ministra kultury, spotka się z prawnikami, by ustalić strategię postępowania.

Przypomnijmy: tak gorączkujący się dziś Adamowicz w marcu 2015 r. usłyszał zarzuty dotyczące nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych, w związku z czym zawiesił członkostwo w PO. W marcu 2016 r. sąd rejonowy umorzył warunkowo postępowanie w tej sprawie na okres próby, orzekając jednocześnie wobec Pawła Adamowicza świadczenie pieniężne.

Adamowicz zasłynął też z ciągnięcia przed kamerami samolotu OLT Express, linii lotniczej biznesmena P. - głównego oskarżonego ws. Amber Gold.

W sierpniu br. funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do ratusza w Gdańsku. Szukali dokumentów dotyczących „okoliczności zmiany planu zagospodarowania przestrzennego w Gdańsku Jelitkowie”. Na tym terenie stoi blok, w którym mieszkania na preferencyjnych warunkach nabył właśnie prezydent Gdańska Paweł Adamowicz oraz jego rodzina.

za:niezalezna.pl/85688-wyjatkowa-bezczelnosc-prezydenta-gdanska-grozi-pozwem-ministrowi-kultury

Copyright © 2017. All Rights Reserved.