Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

Kochane Dzieci! Kochane Rodziny! Dziś chcielibyśmy zaprosić Was na wyjątkowe spotkanie, które 9 czerwca odbędzie się na Lednicy.


Lednica to wyjątkowe miejsce spotkań młodych ludzi z Panem Bogiem.
 

Tradycyjnie już od 20 lat, tydzień po „dużej Lednicy” – spotkania Młodzieży wokół RYBY (to wyjątkowa brama w kształcie ryby), na Polach Lednickich jest szczególny czas i miejsce dla Was - DZIECI i dla Waszych RODZIN.


„Kochani, jesteście bardzo kochani!” – tymi słowami witają nas zawsze na Lednicy Ojcowie Dominikanie.

„Podczas tegorocznego spotkania będziemy wspólnie odkrywać, jak cenni jesteśmy w oczach Bożych. Chciani przez Boga – narodziliśmy się z Jego miłości i do miłości Ojca idziemy. Tegoroczna Lednica będzie więc spotkaniem ze spojrzeniem Boga. W nim odkryjemy swoje „Jestem”. Zachwyceni naszym pięknem w Bożych oczach, będziemy ten zachwyt przekazywać innym. Staniemy się bezinteresownym darem dla innych. Warto spotkać się na Lednicy – w miejscu prawdziwego spojrzenia na człowieka. Zaproście swoich przyjaciół i bliskich.” – zapraszają Ojciec Wojciech Prus OP i Ojciec Mateusz Kosior OP


To będzie bardzo bliskie spotkanie z Panem Bogiem – naszym Ojcem. W tym roku będziemy próbować spoglądać na siebie oczami Boga, by umieć dostrzegać w sobie moc i piękno na Jego wzór i podobieństwo. Zapowiada się dużo radosnej zabawy, porywające tańce i śpiewy w duchu lednickim! Na wszystkich uczestników czekają niesamowite pamiątki.

Spotkanie rozpoczniemy w samo południe od Mszy Świętej, przygotowanej dla dzieci i przez dzieci, podczas której tradycyjnie szczególny udział będą miały dzieci obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.  Jeśli w zeszłym roku przystępowaliście do Pierwszej Komunii, koniecznie zabierzcie ze sobą strój komunijny! W tym pięknym stroju będziecie tworzyć wyjątkowy orszak.

Po Mszy będziemy podziwiać spektakl „O Stworzeniu”, by odkrywać, że wszystko, co Bóg uczynił było bardzo dobre!  Następnie będziemy szukać w zwierciadle (które każdy z Was otrzyma), podobieństwa do Tego, który mówił o sobie „JESTEM”!

Szczególne zaproszenie na to spotkanie kierowane jest też do tych Dzieci Bożych (już dzisiaj troszkę starszych), które 20 lat temu były z nami na Lednicy Dziecka. To będzie wyjątkowe spotkanie!

Całe Spotkanie zakończymy koło godz. 15.00 uroczystym przejściem przez Bramę Rybę - Bramę III-go Tysiąclecia ze słowami aktu wyboru Chrystusa, jako naszego Pana i Wodza.

Program Spotkania:

11.30 – 12.00 – rejestracja uczestników
12.00 – 12.15 – rozpoczęcie - śpiewy i tańce lednickie
12.15 – 13.15 – Msza Święta
13.15 – 13.40 – śpiewy i tańce lednickie
13.40 – 14.10 – przedstawienie interaktywne  o stworzeniu i zagubieniu człowieka
14.10 – 14.40 – będziemy odkrywać kim JESTEŚMY (poszukamy swego prawdziwego odbicia, utrwalimy jego cząstkę i zaniesiemy je temu, który JEST!)
14.40 – 15.00 – przejście przez Rybę i rozesłanie na wszystkie strony świata Dobrej Nowiny (czyli nasz powrót do domu  ubogaconych wyjątkowym spotkaniem).Informacje organizacyjne:

• spotkanie rozpoczniemy o godzinie 12:00 (warto przybyć chwilę szybciej)
• dzieci które chcą występować w spektaklu zapraszamy na próbę o godzinie 10:30,
• wszystkie dzieci, które w tym roku obchodzą pierwszą rocznicę Pierwszej Komunii Świętej - w strojach komunijnych spotykają się o 12:00 na drodze przed Rybą,
• grupy zorganizowane oraz osoby indywidualne, prosimy o zgłoszenia na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
• bezpłatne miejsca parkingowe znajdują się w okolicy bramy wjazdowej na Pola Lednickie,
• na miejscu będzie możliwość zaopatrzenia się w zimne napoje oraz ciepły posiłek (zupa), a także pamiątki, gadżety lednickie i książki dla dzieci

Więcej informacji:  www.lednica2000.pl/lednica2018/lednica-dziecka/


UWAGA Rodzice!

Ze względu na zmienne warunki atmosferyczne bardzo prosimy o zabranie ze sobą parasola, karimaty lub kocyka, wody, nakrycia głowy i kremu z filtrem UV. Pomyślcie też o lekach szczególnie dla osób narażonych na reakcje alergiczne (najbardziej dokuczliwe alergeny na polu to wszelkie pyłki roślin, a także kurz). Zadbajmy o nasze dobre samopoczucie – szczególnie dzieci!

W razie pytań prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


KOCHANI! Każdy z nas jest zaproszony, bo każdy z nas JEST DZIECKIEM BOZYM!!!

Ja też JESTEM na Lednicy 9 czerwca  

Zapraszam i pozdrawiam

Dominika Rybak

Copyright © 2017. All Rights Reserved.