Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Materiały nadesłane

Andrzej Rozpłochowski - Nie dla własności ziemi przez obcy kapitał w Polsce

Cudzoziemcy nie powinni mieć prawa posiadania ziemi w Polsce dla celów komercyjnych. Jedynym wyjątkiem może być zakup prywatnego domu z działką ziemi, na której dom stoi. Nigdy nic więcej. Takie są prawa w szanujących swoją suwerenność innych mądrych krajach. Tak jest przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych

, choć wielu nieświadomych Polaków myśli, że w tak wolnym kraju każdy pewnie może mieć i robić wszystko. Nic bardziej mylnego. Każdy naród bowiem ma tyle suwerenności, ile ma ziemi. I takiej żelaznej zasady trzeba przestrzegać także w Polsce, choć pamiętali o tym nasi dziadowie (przykład wozu Drzymały w zaborze pruskim). Nie było państwa polskiego, ale chodziło o to, aby ziemia była w polskich rękach, to Polska się kiedyś na niej odrodzi. Nie będzie polskiej ziemi, nie będzie Polski.

Dzisiaj mamy formalnie państwo polskie, ale w nim coraz więcej ziemi, jak nigdy przedtem, staje się własnością obcego biznesu, ponieważ głupie prawo na to zezwala i nawet w obecnie rządzącym obozie nie słychać, aby zamierzano je zmienić. Zatem kiedyś, jak dużo polskiej ziemi będzie w rękach obcego kapitału, może się zacząć czas rugowania z niej zwierzchności polskiego państwa.

Powie ktoś, że to bzdury i niemożliwe, a ja twierdzę, że to nie bzdury i wszystko jest możliwe, dlatego inni bardzo tego pilnują. Jak ziemia przestaje być twoja, twoja nad nią zwierzchność jest tylko iluzoryczna i w każdej chwili w sprzyjających warunkach politycznych może być kwestionowana.

W USA nawet międzynarodowe i globalne firmy mogą mieć wielkie interesy, ale ich własnością jest tylko to, co znajduje się na ziemi. Sama ziemia jest w rękach amerykańskich. Obce firmy chcąc prowadzić jakąkolwiek działalność gospodarczą, produkcyjną czy usługową, pod swoje inwestycje nie dostaną, nie kupią ani jej piędzi. Ziemia jest zawsze prywatną lub publiczną własnością amerykańską i obcy mogą na niej działać na podstawie umowy użytkowej tylko dla tego, co już na niej stoi lub ma stanąć. Ale to nie wszystko. Obcym firmom nie wolno operować... również w przestrzeni powietrznej USA własnymi samolotami! Mam osobistą wiedzę sprzed 7 lat, jak globalna niemiecka firma przesyłkowa DHL w amerykańskiej przestrzeni powietrznej używała samolotów w swoich firmowych barwach, ale... były to samoloty amerykańskie przez DHL tylko wynajmowane!

Amerykańscy posłowie dbają o dobro wspólne amerykańskiego narodu, jak mało kto na świecie. Z pewnością nie tylko dlatego, że pochodzą oni z szeroko rozumianych JOW-ów, ale także dlatego, że swoją pracę w amerykańskim Sejmie poświęcają wyłącznie zajmowaniu się prawem, bo są rzeczywiście tylko władzą ustawodawczą. Rządzenie nie jest ich zajęciem, jak jest to w Polsce i we wszystkich innych krajach o rządach parlamentarnych. Kto zajmuje się jednocześnie tworzeniem prawa i rządzeniem, jednemu i drugiemu nie służy dobrze, bo jest to niemożliwe.

W USA władza wykonawcza wyłaniana jest poza parlamentem i umiejscowiona przy Prezydencie państwa. To jest dużo bardziej właściwy porządek rzeczy w interesie wszystkich obywateli.

Wczoraj przeczytałem, że polski rząd ma przekazać na własność kolejne 400 ha ziemi koło Nowej Huty obcej i globalnej firmie ArcelorMittal! Panie Premierze Morawiecki, niech Pan tego nie robi. I proszę o natychmiastowe wszczęcie prac w Sejmie nad zmianą prawa, które polskiej ziemi w ręce obcego biznesu więcej nie przekaże, a to, co dotąd przekazano, będzie odebrane!!!

Budujmy z Ameryką nie tylko jak najlepsze relacje militarne, ale też relacje ekonomiczne wzorując się na ich mądrym prawie, bo one również decydują o bezpieczeństwie i niepodległości Rzeczpospolitej.                                                                                                                                                          
Katowice, 19.09.2017       
                                                                                                     
Andrzej Rozpłochowski

Copyright © 2017. All Rights Reserved.