Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Materiały nadesłane

Ordo Iuris informuje

/.../ dziś pragnę podzielić się z /.../ informacją o naszym najnowszym sukcesie. Feministyczne, proaborcyjne organizacje alarmują, że od października tego roku w Polsce nie są już dostarczane przesyłki zawierające farmakologiczne środki aborcyjne.

Jesteśmy dumni, że dzięki nam prawo jest wreszcie egzekwowane, tysiące dzieci mogą zostać ocalone przed pigułkami śmierci, a czerpiący z tego korzyści handlarze staną wreszcie przed obliczem sądu.

Martwe przepisy

Choć w polskim prawie aborcja jest nielegalna (trzy przesłanki stanowią wyjątek od tej zasady), to prawo chroniące dzieci przed procederem zabijania nienarodzonych było dotąd bardzo nieefektywne. Przez całe lata nie zatrzymano importu środków farmakologicznej aborcji, umożliwiających zabicie dziecka do 10. tygodnia ciąży, a nawet w późniejszym jej okresie! Nie powstrzymano też dotąd organizacji tzw. turystyki aborcyjnej.

Dlatego nasi prawnicy przygotowali opinię prawną, wykazując, że wszelkie pomocnictwo i nakłanianie do nielegalnej aborcji stanowi przestępstwo w świetle polskiego prawa. Dowiedliśmy, że należyte egzekwowanie obowiązujących przepisów może być skutecznym środkiem walki z szeroko znanymi, ale całkowicie bezkarnymi patologiami życia społecznego.

Jasna i rzetelna analiza znalazła uznanie Prokuratury Krajowej, która przekazała ją wszystkim polskim prokuratorom.

Atak „Gazety Wyborczej” i TVNInformacja o tym szybko wstrząsnęła lewicowymi mediami. Feministki zaalarmowały, że za sprawą naszej opinii Poczta Polska przestała dostarczać zagraniczne przesyłki ze środkami wczesnoporonnymi i preparatami aborcji farmakologicznej, których sprzedaż i dostawa w oczywisty sposób jest przestępstwem.

Od tygodnia docierają do nas również liczne zgłoszenia od osób, które wcześniej nieskutecznie próbowały zgłaszać prokuraturze informacje o ogłoszeniach prasowych reklamujących nielegalną aborcję. Wszystkie te sprawy postaramy się wyjaśnić!

Strażnicy porządku prawnegoPragnę zapewnić, że zrobimy wszystko co w naszej mocy, by prawo w Polsce było przestrzegane i chroniło życie najsłabszych i najbardziej bezbronnych. Jednak, aby tego dokonać, potrzebujemy Pana pomocy. Tylko wspólne działanie /.../ może przynieść realny wpływ na rzeczywistość.

/.../
adw. Jerzy Kwaśniewski - Prezes Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris

/.../
 
 

Copyright © 2017. All Rights Reserved.