Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Materiały nadesłane

Apel o bezzwłoczne podjęcie prac nad obywatelskim projektem „ZATRZYMAJ ABORCJĘ”

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia z ogromnym zaniepokojeniem przyjęła informację o odwołaniu planowanych posiedzeń Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, co wpisuje się niestety w cały proces opóźniania prac nad projektem „Zatrzymaj aborcję”.

Bardzo znamiennym i smutnym jest, że właśnie w Światowy Dzień Zespołu Downa zrezygnowano z podjęcia kolejnych kroków dla zapewnienia prawa do życia osobom z zespołem Downa na prenatalnym etapie rozwoju.

Doceniając prorodzinną politykę obecnego Rządu, nie możemy zaprzestać mówienia o tym, że w Polsce - w majestacie prawa - codziennie kilkoro kolejnych dzieci jest zabijanych jedynie z powodu anomalii genetycznych. W bezpośredniej bliskości Misteriów poprzedzających Święta Wielkanocne trudno nie dostrzec analogii z postawą Piłata, który próbując uciekać od trudnych decyzji w rzeczywistości stał się odpowiedzialnym za śmierć Niewinnego. Podobnie dziś umywanie rąk przedłużającymi się procedurami rodzi współodpowiedzialność za funkcjonowanie złego prawa.

W kontekście ogromnego poparcia społecznego mierzonego liczbą ponad 830.000 podpisów, a także pozytywnej opinii sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, wzywamy do bezzwłocznego podjęcia dalszych prac nad projektem „Zatrzymaj aborcję” przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Wcześniejsze skierowanie przez grupę Posłów zapytania w tej sprawie do Trybunału Konstytucyjnego, nie może być pretekstem do niepodejmowania prac na projektem obywatelskim.


W imieniu Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia

Jakub Bałtroszewicz – prezes, dr Paweł Wosicki, dr inż. Antoni Zięba
        

Copyright © 2017. All Rights Reserved.