Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Materiały nadesłane

Inicjatywa #ZATRZYMAJABORCJĘ

7 maja w Sejmie po raz kolejny zebrała się Komisja Polityki Społecznej i Rodziny. Oczywiście nie mogło nas na niej zabraknąć. Pojawiliśmy się tam, aby przypomnieć politykom o ich obojętności wobec dzieci skazanych na zabicie i braku decyzji wobec dalszego procedowania projektu #ZATRZYMAJABORCJĘ. Przewodnicząca komisji nawet nie pozwoliła mi zabrać głosu!

Nie miałam możliwości obrony naszego projektu, a tym samym odniesienia się do kłamliwych pogłosek, które krążą na jego temat. Po raz kolejny został także zlekceważony wniosek formalny posła Jana Klawitera o dołączenie do obrad komisji obywatelskiego projektu i zajęcie się nim. Z tego powodu w Polsce aborcja jest nadal możliwa i w jej wyniku każdego dnia życie traci 3 dzieci! Postawa polityków jest haniebna i niedorzeczna. To skandaliczne, że uciekają od tematu ochrony życia najmniejszych. Wynika to ze strachu, z układów, czy z wygody polityków...? Jedno jest pewne - 830 000 osób, które złożyło swój własnoręczny podpis pod ochroną życia dzieci podejrzanych o chorobę z całą pewnością będzie pamiętało zachowanie członków komisji.

Nie ustajemy również w prowadzeniu akcji ulicznych...

12 maja w Kaliszu zorganizowaliśmy manifestację antyaborcyjną, podczas której informowaliśmy mieszkańców miasta o postawie kaliskiej posłanki PiS Joanny Lichockiej wobec niepełnosprawnych dzieci. Była to odpowiedź na serie skandalicznych wypowiedzi, w których posłanka twierdziła, że projekt #ZATRZYMAJABORCJĘjest nieludzki. Nieludzkim można nazwać jedynie takie podejście do niepełnosprawnych także do tych jeszcze nienarodzonych w którym dzieli się ich na lepszych i gorszych, na godnych i niegodnych życia. I nieludzkie jest prawo, które pozwala ich zabić. W programie 7×24 w Telewizji Republika poseł Joanna Lichocka powiedziała, że Prawo i Sprawiedliwość jest pierwszym rządem, który zajął się na poważnie losem osób niepełnosprawnych. Takie zdanie padło z ust polityk, która kilka dni wcześniej publicznie krytykowała nasz obywatelski projekt chroniący dzieci z podejrzeniem niepełnosprawności. Także z ust posłanki tej właśnie partii, która blokuje procedowanie zakazu aborcji w Sejmie. W trakcie pikiety jedna z uczestniczek akcji powiedziała: to straszne. Ta posłanka w czasie kampanii wyborczej objeżdżała miejscowości swojego okręgu wyborczego i pokazywała się od bardzo dobrej strony. A tu taka rzeczywistość Niestety, tak właśnie zweryfikowały się poglądy pani poseł. Wyborcy mają prawo dowiedzieć się prawdy o polityku, na którego oddali swój bezcenny głos. My tę prawdę pokazujemy.

/.../

Chcę /.../ powiedzieć jakie osiągnęliśmy sukcesy w kwestii walki o jak najszybsze uchwalenie antyaborcyjnego projektu. Konsultanci naszego Call Center masowo wykonują telefony. Dzięki ich pracy dotarliśmy do kilkudziesięciu tysięcy osób, które mogły się dowiedzieć o blokowaniu projektu przez przewodniczącą Komisji Polityki Społecznej i Rodziny poseł Bożenę Borys-Szopę. Posłowie nie zajmują się zakazem aborcji eugenicznej pomimo swoich deklaracji o byciu za życiem. Pokazujemy im zatem jak bardzo ich wyborcy są tym oburzeni i zawiedzeni. Nie ma przyzwolenia społecznego na zabijanie dzieci w naszej Ojczyźnie.

Co Pan sam może zrobić w tej politycznie skomplikowanej sytuacji? Zareagować na skandaliczną sytuację, jaka niedawno miała miejsce w Biurze Analiz Sejmowych. Dwie ekspertki tego biura, Izabela Bień, specjalista ds. oceny skutków regulacji i Justyna Osiecka Chojnacka, specjalista ds. społecznych pracujące w Biurze Analiz Sejmowych wydały negatywną opinię na temat projektu#ZATRZYMAJABORCJĘ. Wykazują w niej, że ochrona nienarodzonych dzieci to obciążenie dla budżetu państwa oraz posuwają się do kłamstw, żeby uzasadnić tezę o szkodliwości przyjęcia ustawy. Na takie stawianie sprawy musimy jednoznacznie odpowiedzieć! Domagamy się, aby osoby promujące eugenikę nie sprawowały ważnych funkcji w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej.

Proszę Pana o podpisanie petycji oraz rozesłanie jej dalej i zachęcenie swoich najbliższych, rodziny i znajomych do podpisania i przekazania jej kolejnym osobom.

Petycja jest dostępna pod linkiem: http://www.twojepetycje.pl/petycje/zwolnic-autorki-skandalicznej-opinii-z-biura-analiz-sejmowych/

Przejawy myśli eugenicznej, takie jak zachowanie wyżej wymienionych pracownic kancelarii Sejmu, należy pokazywać opinii publicznej. Przeliczanie ludzkiego życia na pieniądze tylko pozornie jest troską o człowieka. W rzeczywistości prowadzi do przyjęcia poglądu, że możemy pozwolić sobie na niezabijanie tylko pod takim warunkiem, że najpierw rozwiążemy wszystkie inne problemy osób niepełnosprawnych, a do tego czasu należy chorych zabijać. Czy tak właśnie mamy tłumaczyć zabijanym dzieciom, dlaczego tracą życie? Czy z ratowaniem ich życia można z jakiegokolwiek powodu zwlekać?

Pana reakcja ma tu ogromne znaczenie. Wspólnie możemy powiedzieć nie! selekcji dzieci na lepsze i gorsze. Wspólnie możemy zareagować, gdy ktoś próbuje przeliczać życie ludzkie na jakiekolwiek pieniądze!

Z góry dziękuję Panu i Pańskim Bliskim za reakcję na zachowanie pracownic BAS.

Wraz z całą ekipą Fundacji ŻiR najserdeczniej Pana pozdrawiam,
 
Kaja Godek
Inicjatywa #ZATRZYMAJABORCJĘ
Fundacja Życie i Rodzina
zycierodzina.pl
 
   
PS. W chwili obecnej najważniejsze jest wsparcie podpisem petycji http://www.twojepetycje.pl/petycje/zwolnic-autorki-skandalicznej-opinii-z-biura-analiz-sejmowych/ Pokażmy sejmowym urzędnikom, że nie ma naszej zgody na publiczne szykanowanie chorych, obojętność na ludzkie bezbronne życie i promocję eugeniki. Niech będzie nas jak najwięcej osób broniących prawa do życia tych właśnie dzieci, którym obecnie odbiera się możliwość narodzin.

 

Copyright © 2017. All Rights Reserved.