Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Materiały nadesłane

Konferencja „Edukacja seksualna dzieci i młodzieży. Przegląd zagrożeń”

Przekazuję Państwu materiały z czerwcowej konferencji „Edukacja seksualna dzieci i młodzieży. Przegląd zagrożeń

Jej organizacja nie byłaby możliwa bez Państwa ofiarności.  /.../ Przypomnę tylko, że niewiele brakowało, by konferencja w ogóle się nie odbyła...

Zwróciliśmy się wtedy do Państwa o pomoc. I – jak zawsze – nie zawiedliście. Stara rzymska mądrość „Podwójnie daje, kto szybko daje” wypełniła się. Już po kilku dniach od prośby wiedzieliśmy, że 8 czerwca spotkamy się na Stadionie Narodowym.
Bardzo za to dziękuję!

Rzeczowo i rzetelnie

Prof. Judith Reisman i prof. Mark Regnerus to nazwiska znienawidzone przez światowe lobby LGBT. Analizy, które przedstawili podczas konferencji, obnażają pedofilskie korzenie badań, na których opiera się wielu uniwersyteckich wykładowców, a także pokazują nieszczęście dzieci wychowywanych przez pary tej samej płci.

Dzisiaj mówimy o wolności zachowań seksualnych i o tzw. prawach dzieci do wolności seksualnej. Całe to dążenie od wielu lat jest ukierunkowane na to, żeby doprowadzić do sytuacji, gdzie dzieci staną się przedmiotem dowolnej dostępności w usługach seksualnych – przestrzegała prof. Reisman.

Zbigniew Barciński i Agnieszka Marianowicz-Szczygieł dogłębnie przeanalizowali kontrowersyjne publikacje Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), wskazując ich jednoznaczną szkodliwość.

Model WHO przemilcza wiele istotnych kwestii dotyczących mniejszości seksualnych – wskazywała p. Marianowicz-Szczygieł – przez co staje się pseudonaukową strategią ich promocji.
/.../

Kolejni zagraniczni prelegenci – Alisa Jordheim i Jean-Paul Benglia – pokazali jak seksedukacja wdziera się do umysłów dzieci poprzez współczesną popkulturę, szczególnie uderzając w chłopców i utrudniając wychowanie ich do roli mężczyzny-głowy rodziny.

Małgorzata Jurkowska ostrzegała przed sytuacją, w której mogą się znaleźć polscy rodzice już za kilka lat – konieczności posyłania dziecka na zajęcia z edukacji seksualnej. Wykłady zakończył dr Błażej Kmieciak, który pokazał, że edukacja seksualna poprzez rozbudzanie ciekawości może doprowadzić nieletnich do uzależnienia od pornografii.

/.../

Ktoś spyta: po co w ogóle taka konferencja? Przytoczę tu dwie wypowiedzi.

Jedna z uczestniczek konferencji, spytana, czy myśli, że takie wydarzenia są potrzebne, odpowiedziała, że są nawet konieczne. Na poparcie swojego zdania wskazała, że w jej wspólnocie większość osób uważa, że homoseksualizm jest czymś wrodzonym…

O drugiej wypowiedzi pisałem niedawno, ale powtórzę, bo warto. Inna pani kilka lat temu wraz z rodziną wyjechała do Irlandii. Zdecydowali się jednak na powrót – zetknęli się bowiem z ogromną presją, ponieważ nie chcieli, by ich dzieci uczestniczyły w zajęciach z seksedukacji. Dlatego postanowili wrócić do Polski, bo wierzą, że tutaj jest i będzie normalnie.

Centrum Życia i Rodziny chce, aby Polska była właśnie takim krajem. Dlatego jeszcze raz zachęcam do wysłuchania wykładów – [Kliknij tutaj]. Niech jak najwięcej ludzi dowie się o tych zagrożeniach, by móc im się skutecznie przeciwstawiać.

Dziękuję raz jeszcze tym, którzy te zagrożenia widzą i wspomagają nas w walce z nimi – dziękuję naszym Darczyńcom, zwłaszcza z grona Obrońców Cywilizacji Życia.

To dzięki Wam te treści mogą dziś trafić do tysięcy Polaków, zwłaszcza do zatroskanych o swoje dzieci rodziców. Dobre owoce tej konferencji są zasługą Państwa dobrych serc.

Serdecznie dziękuję za Państwa ofiarność i zaangażowanie!

/.../ Kamil Zwierz
Prezes Centrum Życia i Rodziny  

PS. Otrzymaliśmy już kilka telefonów od osób z prośbą o tekst wykładów – nie korzystają z Internetu w takim stopniu, by móc ich odsłuchać. Dlatego planujemy wydanie i rozesłanie publikacji pokonferencyjnej. Wiem, że dzięki Państwa pomocy to też nam się uda!

WSPIERAM INICJATYWY CENTRUM ŻYCIA I RODZINY!Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

+ 48 12 38 53 999

 
BĄDŹ NA BIEŻĄCO
facebook twitter youtube

 
Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny
ul. Nowogrodzka 42/501, 00-695 Warszawa

 

Copyright © 2017. All Rights Reserved.