Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Materiały nadesłane

Wsparcie Zofii Klepackiej

Szanowni Państwo!

Przez dwa miesiące zbieraliśmy podpisy pod apelem o wsparcie dla Zofii Klepackiej. Dziś złożyliśmy wszystkie 56 702 w Polskim Komitecie Olimpijskim.     

Przypadek Zofii Klepackiej jest podręcznikowym przykładem nagonki medialnej i stygmatyzacji za krytykę roszczeń lobby LGBT.

Od kiedy w lutym nasza olimpijka stanęła w obronie praw rodziców do wychowywania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami i publicznie skrytykowała „Deklarację LGBT+”, stała się celem bezpardonowych ataków lewicowych hejterów.

Pod większością postów na jej profilu w mediach społecznościowych – niezależnie czy w temacie LGBT, czy z relacją z zawodów, czy nawet ze zdjęciem rodzinnym znajdowały się takie komentarze (zaznaczam, że tych wulgarnych nie chcę Państwu pokazywać):
/.../
Do chóru hejterów dołączyli tzw. „celebryci”, którzy na ulicach i w internecie obwieszczali, że wstydzą się takiej reprezentantki. Portal naTemat opublikował apel o odwołanie Zofii Klepackiej z kadry narodowej, używając niezwykle „ambitnych” określeń do obrażania osób podzielających poglądy olimpijki na temat „Deklaracji LGBT+”:    

Od nienawiści do osób homoseksualnych zaczął się kiedyś Holokaust. Zwolennicy Zofii Klepackiej, to często ludzie o faszystowskich poglądach. Wulgarni, anonimowi, ukrywający się pod pseudonimami i nieposiadający zdjęć twarzy na swoich profilach (…) Nie wyobrażam sobie, żeby osoba o tak ujmujących godności ludzkiej poglądach, miała jeszcze kiedykolwiek reprezentować mój kraj na jakichkolwiek mistrzostwach.    

Kiedy to przeczytałem, stwierdziłem: dość.

Reagujemy!

Natychmiast przygotowaliśmy petycję-apel do Ministra Sportu i Turystyki, Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego o wsparcie Zofii Klepackiej. Zaapelowaliśmy, by te instytucje nie uległy presji lobby LGBT i stanęły w obronie zawodniczki.

W ciągu dwóch miesięcy petycję podpisały 56 702 osoby.

/.../

Za Państwa wspaniałą postawę, za każdy podpis, za podanie dalej informacji o możliwości podpisywania, a przede wszystkim za słowa otuchy wyrażone w licznych komentarzach, w imieniu p. Zofii i swoim – bardzo dziękuję. Dziś złożyłem wszystkie Państwa podpisy w Polskim Komitecie Olimpijskim, w przyszłym tygodniu złożymy je w Ministerstwie Sportu i Polskim Związku Żeglarskim.

Lobby LGBT może nas oskarżać o nienawiść, ale to oni zaszczuwają osoby, które nie godzą się na wprowadzanie w życie ich roszczeń. Dotknęło to w ostatnich miesiącach szczególnie Zofii Klepackiej i polskiego Kościoła. My także w Centrum Życia i Rodziny często czytamy mailach, że – wybiorę najdelikatniejsze określenia – jesteśmy „chorzy i obłąkani”.

Ale nagonka nie jest już tylko sprawą osób czy instytucji publicznych. Taka stygmatyzacja spotyka dziś zwykłych obywateli, którzy chcą bronić tożsamości małżeństwa i rodziny, co widzimy na przykładzie głośnej sprawy p. Tomasza i IKEI.

Musimy zatem być zmobilizowani, aktywni i nie oddawać pola naszym przeciwnikom. Państwa odpowiedź na nasz apel o wsparcie Zofii Klepackiej pokazała, jak jest nas wielu. Działając wspólnie wiele osiągniemy dla polskich rodzin!    

 /.../    
Kamil Zwierz
Prezes Centrum Życia i Rodziny     

PS. Jeszcze raz dziękuję Państwu za każdy podpis. Nie dajmy się zastraszyć lobby LGBT! Proszę także o wsparcie naszych kolejnych inicjatyw – działając ramię w ramię, ręka w rękę, jesteśmy skuteczni w obronie najważniejszych dla nas wartości!    


    


Copyright © 2017. All Rights Reserved.