Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Władysław Trzaska - Korowajczyk: Kłamstwo historyczne1 sierpnia 2016 w Łodzi na Skwerze Powstania Warszawskiego odsłonięto Pomnik poświęcony Powstańcom Warszawy.

Inicjatorem Monumentu byli profesorowie Maria i Henryk Gołębiowscy. Pani Maria przeżyła rzeź 50 tysięcy mieszkańców Woli, a pan Henryk walczył w Powstaniu jako żołnierz AK. Autorem Pomnika jest artysta rzeźbiarz prof. Michał Gałkiewicz.


Usytuowanie Pomnika jest bardzo dobre. Znajduje się on u zbiegu ulic Grzegorza Palki i Wojska Polskiego, w miejscu wjazdu z Warszawy do Łodzi.

Uroczystość odsłonięńcia Pomnika Powstania Warszawskiego była zorganizowana przez Prezydenta m. Łodzi i Oddział Łódzki Instytutu Pamięci Narodowej.

Bryła Pomnika, wielki nieregularny głaz jest interesująca i może się podobać. Natomiast tablica przy Monumencie budzi ostry sprzeciw. Jest rzeczą niedopuszczalną, a nawet skandaliczną, użycie sformułowania , że przeciw powstańcom walczyli "naziści ", a  Powstanie "zakończyło się klęską" .Kto jest odpowiedzialny za taką inskrypcję ?!

Polityka historyczna Niemiec, od lat relatywizuje zbrodnie niemieckie na narodzie polskim. Ta propaganda, mająca doskonałe wzorce w Goebbelsie, powiela kłamstwa, że zbrodni Drugiej Wojny dokonali jacyś naziści czy hitlerowcy. Co to za naród ci naziści? Kto słyszał o takiej rasie? W jakiej części Świata zamieszkuje naród nazistów?   Prawdę historyczną rozmydla się. W Niemczech pojawiają się coraz częściej "prawdy ", że to Polacy wywołali Drugą Wojnę Światową. Kłamstwa historyczne, o jakiś nazistach i „polskich obozach koncentracyjnych” powielane jest w świecie, przede wszystkim przez media lewackie.

Niemieckie kłamstwa historyczne z aprobatą podtrzymuje "Gazeta Wyborcza ". A może jest odwrotnie i źródła kłamliwej propagandy często wychodzą z Czerskiej? Pamiętamy parszywy artykuł Michała Cichego, który oskarżył Powstańców o wymordowanie16 tys. Żydów. A prawdą jest fakt, że z Gęsiówki " żołnierze AK odbili 300 więźniów, przeważnie żydowskiego pochodzenia.  Polacy walczą z tymi kłamstwami, ale ta walka nie zawsze jest skuteczna. Tym większą hańbą są kłamstwa, który podsycane są nad Wisłą. Haniebnym jest, to kiedy niemieckie kłamstwa historyczne, podsycane są z Czerskiej.

Takie kłamstwa są powielane nie tylko przez media, ale forsują je również politycy. Warto tu przypomnieć wypowiedź Prezydenta  Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy , kiedy w czasie wręczania pośmiertnego medalu Karskiemu, wspomniał o "polskich obozach koncentracyjnych ". Uczestniczący w tamtej uroczystości Adam Rotfeld, jako przedstawiciel Rządu III RP, nie potrafił , właśnie w tym momencie, ostro zaprotestować na kłamstwa Prezydenta USA. Pozostaje zadać pytanie: kogo reprezentował wówczas Adam Rotfeld? Z całą pewnością nie bronił polskiej racji stanu.  Trudno mówić, że były minister Spraw Zagranicznych reprezentował interes Polski. I tacy ludzie są desygnowani  do reprezentowania Polski. Stanowisko Adama Rotfelda nie powinno dziwić, tak jak nie zaskakują różne ataki, jakie można wyczytać w "Gazecie Wyborczej ". Przecież to te same opcje polityczne.

Powstanie Warszawskie było dramatem Polski, ale na inskrypcjach pomnikowych nie wolno używać sformułowania "klęska Powstania".  No cóż dyletantów nad Wisłą nie brakuje, czy aby to tylko niewiedza...?Gorzej gdyby to było świadome stosowanie t.zw. poprawności politycznej.
Nie udało się nam  ustalić kto jest autorem skandalicznej inskrypcji na Pomniku Powstania Warszawskiego. Nie zależnie od tego, kto popełnił ten kardynalny błąd, powinien zmienić całkowicie całą  tablicę i to na własny koszt. Niedopuszczalnym jest bowiem zakłamywać naszą polską  historię.

Władysław Trzaska - Korowajczyk

Copyright © 2017. All Rights Reserved.