Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

To wyprowadzi totalną opozycję z równowagi. Takiego stanowiska sądu nie przewidzieli

Prawo i Sprawiedliwość nieoczekiwanie zyskało ważnego sojusznika w sporze o zasiadających w Trybunale Konstytucyjnym trzech sędziów – tzw. sędziów dublerów. To Naczelny Sąd Administracyjny.


W piśmie przesłanym do redakcji „Dziennika Gazety Prawnej” rzecznik NSA przyznaje, że obecny sejm skutecznie unieważnił wybór sędziów TK dokonany przez koalicję PO-PSL. Innymi słowy, sędziami Trybunału Konstytucyjnego nie są Roman Hauser, Andrzej Jakubecki i Krzysztof Ślebzak wyłonieni głosami poprzedniej ekipy rządzącej. Miejsca te skutecznie zajęli wybrani przez PiS: Mariusz Muszyński i Henryk Cioch, a do niedawna także Lech Morawski (zmarł 12 lipca br.).

Gazeta podaje, że eksperci nie kryją zaskoczenia stanowiskiem NSA.

To niezwykle ważna deklaracja. W ten sposób NSA daje kolejny argument do ręki tym, którzy od początku twierdzili, że działania w sprawie sędziów TK podejmowane przez obecny Sejm są jak najbardziej legalne – powiedział „DGP” prof. Marek Dobrowolski z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Rozmówca zwrócił jednocześnie uwagę, że to głos płynący z organu niezależnego od polityków, który do tej pory nie opowiadał się po żadnej ze stron konfliktu.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

za:http://niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.