Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

"Apolityczny" Bodnar grzmi i ogłasza: "Sąd Najwyższy jest jak Jurek Owsiak na WOŚP czy Woodstocku"

Na apolitycznej z założenia imprezie Owsiaka wyjątkowo dużo mówi się o polityce. W czasie Przystanku Woodstock z uczestnikami festiwalu spotkali się Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar oraz sędzia Jarosław Gwizdak.

Rozmowa dotyczyła oczywiście Sądu Najwyższego, reform przeprowadzanych przez PiS i kondycji polskich sądów. Bodnar mówił dużo o ostatnich protestach, które odbyły się w wielu polskich miastach.

Bodnar mówił, że w chwili gdy na salę rozpraw wchodzi polityka, to wychodzi z niej prawo.

Sąd nie może myśleć w kategoriach, czy wyrok spodoba się ministrowi sprawiedliwości, czy spotkają go za to jakieś sankcje. Sąd Najwyższy jest świątynią wymiaru sprawiedliwości. To od Sądu Najwyższego idą te takie promienie w dół. To sąd mówi, jak będziemy interpretowali przepis, będziemy myśleli o tym, jak różnego rodzaju wątpliwości rozstrzygać w przepisach —ogłosił Rzecznik Praw Obywatelskich.

Sąd Najwyższy to świątynia wymiaru sprawiedliwości. SN wyznacza, jak interpretować dane przepisy, wątpliwości. Jest jak Jurek Owsiak, który mówi, co ma się dziać na WOŚP czy Woodstocku—stwierdził Adam Bodnar i trzeba przyznać, że nieźle go poniosło.

RPO mówił też, że: rolą obywateli jest protestowanie przeciwko erozji wartości i państwa prawa. Są momenty, kiedy ręce opadają i zostaje wyrażenie sprzeciwu, że tak nie można, że tak nie przystoi.

Bodnar jednoznacznie stanął po stronie totalnej opozycji i jakoś nie znalazł zrozumienia dla tych, którzy domagają się zmian w sądownictwie. Podkreślał za to i ostrzegał, że prezydent Andrzej Duda musi wiedzieć o „obywatelach, którzy patrzą mu na ręce” w kontekście przygotowywanych przez niego ustaw o sądach.

Każdego roku w ramach Przystanku Woodstock odbywają się wykłady Akademii Sztuk Przepięknych. W tym roku z uczestnikami festiwalu spotkali się m.in. ojciec Paweł Gużyński, były Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. Mirosław Rożański, Piotr Kraśko, Maciej Orłoś oraz Robert Biedroń.

ZOBACZ TEŻ:

Bardziej upolitycznić się nie da! Owsiak z Festiwalu Woodstock zrobił imprezę Platformy. Krytykuje nawet Hołdys

za: https://wpolityce.pl
ann/wprost.pl/wyborcza.pl/Przystanek Woodstock

autor: wSumie.pl
                                                                                  ***

Zdecydowana reakcja PiS na obrzydliwą wypowiedź Owsiaka o prof. Pawłowicz! Mazurek: Prostacki atak na kobietę. Podejmiemy kroki prawnePodejmiemy kroki prawne w związku ze skandaliczną wypowiedzią Jerzego Owsiaka na temat Krystyny Pawłowicz - zapowiedziała w sobotę rzeczniczka PiS Beata Mazurek. „Nie ma zgody, by tolerować chamskie wypowiedzi J. Owsiaka i pozwalać na zezwierzęcenie obyczajów” - oświadczyła.


 „Niech pani spróbuje seksu” - takie słowa Owsiak miał skierować podczas Przystanku Woodstock do posłanki PiS Krystyny Pawłowicz.

„Poczuje pani motyle w brzuchu, poczuje pani rozluźnione plecy. Poczuje pani kwiat we włosach, a przez to w głowie też się może poukładać” - dodał.

Słowa padły w trakcie przerwy pomiędzy spotkaniami w woodstockowej Akademii Sztuk Przepięknych. Owsiak odniósł się w ten sposób do wypowiedzi Pawłowicz, która w 2014 r. stwierdziła, że na Woodstocku „dochodzi do szczucia na Kościół” i promuje się wartości satanistyczne.  /.../

W związku ze skandaliczną wypowiedzią Jerzego Owsiaka na temat posłanki Krystyny Pawłowicz informuję, że podejmiemy kroki prawne chroniące dobre imię naszej koleżanki - zapowiedziała rzeczniczka PiS w oświadczeniu przesłanym PAP.

Nie ma zgody, by tolerować chamskie wypowiedzi J.Owsiaka i pozwalać na zezwierzęcenie obyczajów. Prostacki atak na kobietę, profesora, byłego członka Trybunał Stanu, członka Krajowej Rady Sądownictwa i posła na Sejm RP jest nie do zaakceptowania - podkreśliła Beata Mazurek.

Wcześniej na Twitterze Mazurek napisała, że „J. Owsiak w paskudny sposób obraził posłankę Pawłowicz i przy okazji wszystkie kobiety”.

 „To zwykłe chamstwo. Inaczej się tego nazwać nie da” -  dodała.

Przystanek Woodstock rozpoczął się w czwartek i potrwa do nocy z soboty na niedzielę. Po raz kolejny impreza jest organizowana w Kostrzynie nad Odrą w Lubuskiem.

autor: Zespół wPolityce.pl

za: https://wpolityce.pl

                                                                                     ***

Ten starszawy pan ma chyba problemy - stąd stąd te i takie skojarzenia. Typowe dla lewizny. Czy seksuolog pomoże biedakowi?...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.