Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Sondaże i moralność

Ależ się zagotowało! Jedna z sondażowni przygotowała badania, z których wynika, że 46 proc. Polaków jest za aborcją na życzenie do 12. tygodnia ciąży. I od razu odbyło się rytualne wycie, że przecież trzeba dostosować się do opinii publicznej, że Polacy, podobnie jak Irlandczycy, mają dość opresyjnego prawa itd.

Tyle że argument, iż 46 proc. Polaków jest za zabijaniem nienarodzonych na życzenie, w ogóle mnie nie rusza. Większość Amerykanów była za niewolnictwem, a większość Niemców za Adolfem Hitlerem. Nic z tego dla moralnej oceny obu tych kwestii nie wynikało. I nic nie wynika teraz. Jest jeszcze jedna kwestia, o której nie wolno zapominać. Otóż tak się składa, że w Polsce nie da się zmienić tej ustawy bez zmiany konstytucji. Już w 1997 r. Trybunał Konstytucyjny, zresztą pod kierunkiem prof. Andrzeja Zolla, jasno wskazał, że w naszym kraju aborcja z przyczyn socjalnych jest niezgodna z konstytucją, a także podkreślił, że gdyby takie pytanie skierowano do Trybunału, to tak samo oceniłby aborcję eugeniczną. Jeśli aborcjoniści chcą jakichkolwiek zmian po swojej myśli, to muszą mieć dwie trzecie głosów w Sejmie. A na to, mam nadzieję, się nie zanosi.

Tomasz P. Terlikowski

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.