Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Wyrok z sumieniem

Władza nie może zmuszać obywatela do wyrażania przekazu, z którym się nie zgadza. W Stanach Zjednoczonych zapadł kolejny ważny wyrok Sądu Najwyższego USA w obronie wolności słowa i wolności religijnej przeciwko próbom podporządkowania tych wartości liberalnej ideologii.

W poniedziałek, 25 czerwca, za niekonstytucyjną uznano ustawę uchwaloną w Kalifornii, która zmusza wszystkie placówki medyczne i poradnie rodzinne do reklamowania aborcji. Przypomnijmy, że 4 czerwca sąd stanął po stronie cukiernika z Kolorado, który odmówił wykonania tortu na „wesele” pary homoseksualistów. Liberalne ustawodawstwo kalifornijskie idzie w kierunku odmiennym niż większość stanów dążących do ograniczania liczby zabijanych dzieci w łonie matki.

Ustawa przewidywała, że niepubliczne przychodnie świadczące porady medyczne dla kobiet w ciąży, także prowadzone przez podmioty katolickie lub organizacje pro-life, muszą obowiązkowo wręczać pacjentkom ulotkę z informacją, że w Kalifornii można wykonać za darmo lub bardzo tanio aborcję oraz skorzystać z porad antykoncepcyjnych. Ulotka miała zawierać kontakt do infolinii urzędu hrabstwa (powiatu), która odsyła do najbliższej placówki aborcyjnej, najczęściej prowadzonej przez Planned Parenthood.

Także poradnie rodzinne reprezentujące prawnonaturalne spojrzenie na życie i rodzinę, a które nie posiadają licencji przychodni, mają obowiązek umieszczać przy wejściu wielką informację w kilku językach o tym, że nie są placówką medyczną. Za złamanie tych przepisów groziła kara do tysiąca dolarów.

Skarga Narodowego Instytutu Obrony Życia i Rodziny wspieranego przez prawników z organizacji Alliance Defending Freedom (ADF) trafiła do Sądu Najwyższego USA, który uznał ją za zasadną. Wyrok, który zapadł większością 5:4, stwierdza, że władza nie może zmuszać obywatela do wyrażania przekazu, z którym się nie zgadza. Chodzi tu zwłaszcza o kwestie dotyczące sumienia i przekonań religijnych.

Jak stwierdzono, pełna wolność przekonań w USA stanowi przezwyciężenie autorytaryzmu.

za:naszdziennik.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.