Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Podkarpacie nie chce LGBT. Prezydent z SLD zakazał marszu równości

22 czerwca ulicami Rzeszowa miał przejść drugi już Marsz Równości. Ale nie przejdzie – prezydent miasta Tadeusz Ferenc (SLD) podjął decyzję o zakazaniu jego organizacji.

We wtorek radni miejscy PiSu złożyli w urzędzie miasta projekt uchwały, która zwołałaby nadzwyczajną sesję rady miasta w sprawie zaplanowanego marszu. „Ten projekt zawiera nasze stanowisko w sprawie organizacji tzw. Marszu Równości. Wyrażamy w nim nasz sprzeciw wobec organizacji marszu i nachalnej promocji ruchów LGBT” – tłumaczył podczas konferencji prasowej przewodniczący klubu PiS w radzie miejskiej Marcin Fijołek – „Zwracamy też uwagę, że dotychczasowe doświadczenia związane z organizacją tego typu marszów często wiązały się z różnego rodzaju ekscesami i obrazą uczuć religijnych oraz z zakłócaniem porządku”.
„Rada miasta pozostaje krytyczna wobec wszelkich prób nachalnego narzucania przez środowiska LGBT ideologii podważającej fundamentalne znaczenie wartości kultury i rodziny w społeczeństwie” – napisano w projekcie uchwały. Zdaniem autorów środowiska organizujące marsz, związane z Wiosną i partią Razem, „nie potrafią powstrzymać się od treści, które uderzają we wrażliwość kulturową i uczucia religijne Polaków”.

Okazało się jednak, że przygotowana przez radnych PiSu uchwała jest zbędna. Długoletni prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc z SLD już wcześniej podjął bowiem decyzję o zakazaniu marszu. Oficjalnym powodem była troska u bezpieczeństwo mieszkańców. Zgłoszono bowiem aż 29 kontrmanifestacji. „To oznacza, że może dojść do niepotrzebnych zdarzeń, poturbowań i konfliktów słownych” – powiedział portalowi Rzeszów-news.pl – „a moją rolą jest dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców”.

Organizatorzy uznali, że zakaz prezydenta nie ma podstaw prawnych. Zapowiedzieli już, że będą walczyć w sądach o prawo do manifestacji jak tylko otrzymają oficjalną decyzję odmowną. „Na szczęście polskie prawo dopuszcza zgromadzenia publiczne, nawet jeśli nie podoba się to prezydentom polskich miast” – powiedział portalowi Paweł Planeta z partii Razem, jeden z organizatorów marszu – „Nie widzimy obecnie powodu aby marsz odwoływać”.

Decyzja Ferenca nie spodobała się jego partii. „Nie spodziewałem się ze strony mojego prezydenta, którego uważam za ostoję wolności, równości i demokracji i osobę postępową, takiego stanowiska” – powiedział Wiesław Buż, lider podkarpackiego SLD. Włodzimierz Czarzasty stwierdził, że decyzja prezydenta jest „skandaliczna” i „bezprawna”.

Swój sprzeciw wyraził również podkarpacki KOD. „Jakie to miasto, jakie to państwo, które nie może zapewnić bezpieczeństwa obywatelom, chcącym zamanifestować swoje przywiązanie do idei wolności i równości?” – pytają w oświadczeniu – „Nie może czy też nie chce?”

„SLD jest kolejną partią, która w dużych miastach popiera ruchy LGBT, ale poza nimi tchórzliwie ulega atmosferze nagonki na nie. Jeśli SLD ma rozum i godność człowieka, to powinien natychmiast usunąć Ferenca ze swoich szeregów” – powiedział Jakub Gawron, członek komitetu organizacyjnego. „Marsz Równości to święto tolerancji i różnorodności. To też jedna z niewielu okazji, kiedy osoby LGBT mogą zamanifestować, że nawet jeśli nie mamy pełni praw, to jesteśmy częścią polskiego społeczeństwa” – stwierdził Robert Biedroń – „Fatalnie, że nie rozumie tego nawet prezydent Rzeszowa z SLD. Wstyd!”

za:www.stefczyk.info

Copyright © 2017. All Rights Reserved.