Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Ta pielgrzymka zmieniła bieg historii. Donald Trump pamiętał o Janie Pawle II

O 40 rocznicy pierwszej wizyty Jana Pawła II w Polsce przypomniał w swoim przesłaniu prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki, Donald J. Trump. Prezydent USA stwierdził, że pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Polski zmieniła bieg historii, a miliony ludzi cieszą się dzisiaj wolnością dzięki Papieżowi Janowi Pawłowi II i jego niezwykłemu życiu.

„Wspominając długą walkę narodu polskiego przeciwko komunizmowi uznajemy, że miliony ludzi żyje dziś w wolności ze względu na św. Jana Pawła II i jego niezwykłe życie jako ucznia Jezusa Chrystusa i orędownika ludzkiej godności oraz wolności religijnej” - przypomniał Donald Trump.

Prezydent USA stwierdził, że Stany Zjednoczone opowiadają się za wolnością religijną, o którą walczył Jan Paweł II. Przypomniał, że słowa papieża-Polaka poruszyły duszę jego rodaków i ostatecznie pomogły w zburzeniu żelaznej kurtyny oraz dyktatury komunistycznej w Europie.

„Obyśmy nadal byli umacniani Jego słowami” – podsumował Donald Trump.

za: www.pch24.pl
***

Abp Jędraszewski: Trump ma rację - potrafił spojrzeć uczciwie

Prezydent USA Donald Trump wydał oświadczenie z okazji rocznicy pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski i jego homilii na warszawskim Placu Zwycięstwa. Abp Marek Jędraszewski wskazał, że amerykański prezydent trafnie ocenił naturę rzeczy.

Jak ocenił metropolita Krakowa na antenie "Trójki" Polskiego Radia, prezydent USA "potrafił uczciwie spojrzeć na naszą niedawną, chociaż już 40 lat trwającą przeszłość, historię". Przyznał także, że dziwiłby się – "patrząc na to, co się dzieje w Europie, kiedy celowo, programowo wycina się chrześcijańskie korzenie z naszej świadomości" – gdyby współcześni przywódcy europejscy do tego wydarzenia nawiązali.

Jak wskazał amerykański prezydent, słowa polskiego papieża były "wyzwaniem rzuconym siłom komunizmu w Polsce i reszcie Europy".

Trump wskazał, że Ojciec Święty zmienił bieg historii i to dzięki niemu miliony ludzi cierpiące dawniej pod sowieckim butem mogą cieszyć się wlnością.

Prezydent napisał też, że Jan Paweł II zainspirował swoim naśladownictwem Jezusa Chrystusa i walką o ludzką godność i wolność religijną miliony ludzi.

Trump wezwał wreszcie, by przesłanie św. Jana Pawła II towarzyszyło zarówno Stanom Zjednoczonym jak i wszystkim ich sojusznikom w dziele umacniania wolności i dobrobytu na całym świecie.  

Arcybiskup Marek Jędraszewski tłumaczył, że w homilii Jana Pawła II został nakreślony cały program solidarności polskiego narodu, który znalazł swój wyraz rok później w zmaganiach o utworzenie NSZZ Solidarność. – Jan Paweł II wielokrotnie podkreślał: nie ma wolności na świecie bez wolności religijnej. I na odwrót, wolność religijna jest papierkiem lakmusowym, który pokazuje, czy w danym państwie jest wolność, czy jej nie ma – podkreślił gość Trójki.

za:www.fronda.pl


Copyright © 2017. All Rights Reserved.