Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Zakazany marsz

Harcerze z ZHP skarżą się, że nie mogli w mundurach uczestniczyć w przasnyskim Marszu dla Życia i Rodziny
– Wiemy, że drogą nieoficjalną harcerze z Przasnysza dostali zakaz uczestnictwa w marszu. To odpowiedź na to, że utworzyliśmy specjalną petycję, w której domagamy się od władz ZHP zaprzestania promowania idei LGBT.

Dostępna jest ona pod adresem www.teczowezhp.pl i podpisało się pod nią ponad 17 tys. osób.

Niestety, ale ta organizacja skręca w stronę tęczy – mówi „Naszemu Dziennikowi” Kazimierz Przeszowski z Centrum Życia i Rodziny, które organizuje marsze. W tym przypadku chodzi o Marsz dla Życia i Rodziny, który w ubiegłą niedzielę po raz pierwszy w historii przeszedł przez Przasnysz – miasto na północy Mazowsza.

Jak poinformowali nas organizatorzy wydarzenia, marsz odbył się bez oficjalnego udziału Związku Harcerstwa Polskiego, ponieważ Chorągiew Mazowiecka ZHP z Płocka miała nie wyrazić zgody na to, aby harcerze zaangażowali się w jego zabezpieczenie i zorganizowanie. W rozmowie z organizatorami tę informację potwierdzali rodzice i harcerze przasnyskiego ZHP.

Komenda Chorągwi Mazowieckiej ZHP twierdzi, że takiego zakazu nie wydawała żadnej jednostce harcerskiej ani jej członkom. „Kwestię udziału w Marszu pozostawiono do indywidualnej decyzji harcerzy i instruktorów oraz ich rodziców i opiekunów” – czytamy w oświadczeniu. Chorągiew stwierdza, że ich organizacja realizuje program, który kładzie akcent na służbę Bogu, Ojczyźnie i bliźnim. Jak tłumaczą, w żaden sposób nie ograniczają zaangażowania hufców i drużyn w uroczystości religijne i kościelne.

Artykuł opublikowany na stronie: https://naszdziennik.pl/polska-kraj/209789,zakazany-marsz.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.