Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Ks. abp M. Jędraszewski: Kwestionuje się wszystkie przykazania, odwraca się cały naturalny porządek i łamie się najbardziej święte zasady odnoszące się do bycia kobietą i mężczyzną

Dzisiaj coraz bardziej widzimy, co to znaczy. Kwestionuje się wszystkie przykazania, odwraca się cały naturalny porządek i łamie się najbardziej święte zasady odnoszące się do bycia kobietą i mężczyzną, a także tego, czym jest małżeństwo i rodzina. Dochodzi do prowokacji, wyszydzania i wyśmiewania najświętszych rzeczy

– mówił metropolita krakowski Marek Jędraszewski na Mszy św., sprawowanej podczas Dni Młodych w Gostyniu. Prośmy Boga o dar wiary, która przemienia nasze serca i która staje się nadzieją i siłą dla świata –dodał ks. Arcybiskup.

Ks. Arcybiskupa przywitał Superior, przełożony Kongregacji Księży Filipinów w Gostyniu ks. Marek Dudek, który zaznaczył, że każdy środowy wieczór jest dla mieszkańców gostyńskiej ziemi czasem spotkania z Matka Bożą.

    – Chciałbym wśród nas powitać szczególnego pielgrzyma, ks. abp. Marka Jędraszewskiego, który nie raz przeżywał tutaj swoje osobiste paradiso, przybywając jako kapłan, profesor, biskup. Tutaj doświadczał bliskości Boga i Matki Najświętszej, której jest szczególnym czcicielem, o czym świadczy róża w herbie biskupim – mówił ks. Marek Dudek.

W homilii metropolita krakowski odniósł się do adhortacji apostolskiej Jana Pawła II z 2003 roku, w której papież pisał o duchowej sytuacji Europy. Ojciec Święty zauważył, że wielu ludzi żyje tak, jakby Boga nie było, stawiając siebie w Jego miejscu.

    – Dzisiaj coraz bardziej widzimy, co to znaczy. Kwestionuje się wszystkie przykazania, odwraca się cały naturalny porządek i łamie się najbardziej święte zasady odnoszące się do bycia kobietą i mężczyzną, a także tego, czym jest małżeństwo i rodzina. Dochodzi do prowokacji, wyszydzania i wyśmiewania najświętszych rzeczy – podkreślił ks. abp Marek Jędraszewski.

Ks. Arcybiskup wskazał na dwie postaci, które głęboko wierzyły i zaufały Bożym obietnicom. Pierwszą z nich jest Abraham, który w podeszłym wieku doczekał się potomka. To o nim św. Paweł pisał: „Uwierzył wbrew nadziei”. Druga to Matka Najświętsza, która w Nazarecie uwierzyła Bożym słowom.

    – Patrzymy na owoce wiary Abrahama – ojca wszystkich wierzących. Patrzymy na Maryję – na owoce Jej wiary i miłości, które niejako streszczają się w tytule, jaką obdarzył Ją Kościół i pod jakim jest czczona na Świętej Górze Gostyńskiej – Róża Duchowna – dodał.

Kończąc homilię, metropolita podkreślił, że wszyscy, którzy wierzą na wzór Abrahama i tak jak Maryja oddali swoje życie Bogu, tworzą święty Boży lud, śpiewając Stwórcy hymn uwielbienia.

    – Ten lud jest znakiem nadziei dla świata, że nawet najbardziej prowokujące i agresywne zło, przepełnione poniżeniem i szyderstwem, przeminie i zostanie przemienione w dobro pochodzące od Boga – mówił ks. abp Jędraszewski.

Bazylika – Sanktuarium Świętogórskiej Róży Duchownej – na Świętej Górze w Głogówku koło Gostynia swoim początkiem sięga czasów średniowiecza. W 1512 roku ówczesny biskup poznański zadecydował o budowie świątyni. W 1540 r. anonimowy malarz z Wielkopolski namalował obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem, który szybko stał się celem religijnych pielgrzymek. W 1726 r. specjalna komisja wydała dekret, w którym uznała wizerunek za cudowny. W XVII wieku na Świętą Górę przybyli filipini z Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri. Róża w biskupim herbie ks. abp. Marka Jędraszewskiego wzięła swój początek właśnie od Matki Bożej Świętogórskiej Róży Duchownej z Gostynia.

za:www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.