Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Ministerstwo zapowiada zmiany w prawie. Adopcja nie dla par homoseksualnych

/.../ należy zmienić ustawę o aktach stanu cywilnego w taki sposób, żeby wyraźnie wyłączyć tego typu możliwość, czyli dokonywania transkrypcji zagranicznych aktów stanu cywilnego sprzecznych z podstawowymi zasadami polskiego porządku prawnego /.../

Adopcja dzieci przez pary homoseksualne może zostać całkowicie uniemożliwione. Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje obecnie nad wprowadzeniem odpowiedniego rozwiązania prawnego – informuje “Nasz Dziennik”.

– W mojej ocenie należy zmienić ustawę o aktach stanu cywilnego w taki sposób, żeby wyraźnie wyłączyć tego typu możliwość, czyli dokonywania transkrypcji zagranicznych aktów stanu cywilnego sprzecznych z podstawowymi zasadami polskiego porządku prawnego – informuje wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski.

Polityk wskazał, że sądy administracyjne, wbrew zasadom polskiego porządku prawnego, zezwoliły poniekąd na taki proceder. Dlatego też MS chce wyraźnie w przepisach wprowadzić zakaz możliwości adoptowania dzieci przez pary homoseksualne. ” Jeżeli sądy nie rozumieją takiej klauzuli, to trzeba wyraźnie zapisać w przepisach, że transkrypcja w tego typu sytuacjach jest niedopuszczalna” – mówił Romanowski, który zaznaczył, iż nowa regulacja prawna nie ma celu “krzywdzenia dzieci, które nie ze swojej winy znalazły się w tego typu sytuacji prawnej”.

–Powinno się wprowadzić regulacje, które umożliwią wydanie im dowodu osobistego, jeżeli biologiczny rodzic jest Polakiem – tłumaczył wiceminister.

za:www.stefczyk.info

Copyright © 2017. All Rights Reserved.