Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Ambasadorowie popierają paradę LGBT w Warszawie. Saryusz-Wolski: To skoncentrowana akcja

Przedstawiciele ambasad licznych państw w Polsce udzielili wsparcia dla parady równości organizowanej przez środowiska LGBT. Zdaniem Michała Rachonia, jest to nie tylko złamanie zasad dyplomatycznych, ale także element międzynarodowej presji.

- To skoncentrowana akcja, wojna informacyjna. Polsce w tej chwili przyklejono łatkę kraju niepraworządnego. Teraz toczy się akcja przyklejenia łatki kraju gnębiącego mniejszości seksualne - mówił w programie #Jedziemy europoseł Jacek Saryusz-Wolski.

W sobotę ulicami Warszawy przeszła parada równości organizowana przez środowiska LGBT, w której udział wzięli także liczni politycy związani m.in. z Koalicją Obywatelską i Lewicą. Parada spotkała się z głosami poparcia ze strony dyplomatycznych przedstawicieli innych państw w Polsce - m.in. Szwecji, Belgii, Niemiec czy USA, którzy pochwalili się też udziałem w przemarszu. Wsparcie ambasad dla inicjatywy środowisk LGBT omówił dzisiaj w swoim programie "#Jedziemy" Michał Rachoń.

- Aktywny udział przedstawicieli ambasad innych państw w Polsce w manifestacjach o charakterze czysto politycznym, a takim są manifestacje pod tęczową flagą, które domagają się głębokich zmian w polskim systemie prawnym, to nie tylko złamanie międzynarodowych zasad dyplomatycznych, ale to również element presji międzynarodowej w twardych interesach gospodarczo-politycznych. Widać to w kolejnych zapisach w rezolucjach w Parlamencie Europejskim, z których jasno wynika, że brak zgody Polaków np. na adopcję dzieci przez pary homoseksualne, aborcję na życzenia czy zrównanie z małżeństwem związku dwóch lub więcej panów lub pań, to wystarczający powód do pozbawienia naszego państwa miliardowych funduszy wzmacniających polską gospodarkę - oceniał Rachoń.

W rozmowie z Rachoniem, Jacek Saryusz-Wolski, eurodeputowany PiS, przyznał, że dyplomaci - swoją postawą - biorą udział w politycznym sporze.

- Nawet gdyby popierali gnębioną straż pożarną, to łamią konwencję wiedeńską i na jej gruncie powinna im zostać odmówiona akredytacja, ponieważ ingerują w wewnętrzne sprawy kraju przyjęcia. (...) To skoncentrowana akcja, wojna informacyjna. Chciałbym zobaczyć dyplomatów tych samych państw podobne rzeczy mówiących i robiących w stolicy Arabii Saudyjskiej. Polsce w tej chwili przyklejono łatkę kraju niepraworządnego. Teraz toczy się akcja przyklejenia łatki kraju gnębiącego mniejszości seksualne. Obie te rzeczy są nieprawdą- mówił Saryusz-Wolski.

Pytany o kwestię powiązania wypłat funduszy unijnych z kwestią tzw. praworządności, eurodeputowany wskazał na istniejący mechanizm.

- Najpierw się kłamie, poczesne miejsce ma tutaj polska totalna opozycja, potem w większości trafia to do mediów, a gdy już ukaże się w licznych mediach, staje się prawdą i dowodów nie potrzeba. A gdy jest prawdą, to w oparciu o to można podjąć działania penalizujące wobec kraju tak oczernionego. To klarowna i zamierzona sekwencja- tłumaczył Jacek Saryusz-Wolski.

- Jeżeli dany kraj jest tak spotwarzony, to łatwo temu krajowi odmówić wsparcia w godzinie próby. Krótko mówiąc, to sposób na to, by gwarancje bezpieczeństwa wobec Polski stanęły pod znakiem zapytania. Z tego nie zdają sobie sprawy wszyscy politycy opozycji totalnej w Polsce - dodał.

Europoseł zaznaczył, że skutkuje to przesunięciem Europy Środkowej-Wschodniej do "drugiej kategorii bezpieczeństwa".

za:niezalezna.pl

***

...Czyli personae non gratae... Proste!

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.