Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

UEFA wszczyna dochodzenie przeciwko Niemcom. Chodzi o tęczową opaskę Neuera

/.../ Manuel Neuer to bramkarz i jednocześnie kapitan piłkarskiej reprezentacji Niemiec. Podczas swoich trzech ostatnich występów dla narodowej drużyny piłkarz postanowił wyrazić swoje poparcie dla ruchu LGBT. W tym celu założył tęczową opaskę.

Manifestacja nie spodobała się jednak działaczom UEFA, którzy rozpoczęli dochodzenie w tej sprawie.

Poparcie dla LGBT

Neuer wystąpił z tęczową opaską podczas meczu towarzyskiego z Łotwą oraz w dwóch spotkaniach rozgrywanych w ramach trwających Mistrzostw Europy EURO 2020 – z Francją oraz Portugalią. Gest piłkarza ma związek z ogłoszonym "Miesiącem Dumy" społeczności LGBT, podczas którego odbywają się wydarzenia takie jak koncerty czy festiwale. Akcja ma na celu okazanie wsparcia dla osób LGBT oraz promowanie walki o ich prawa. M.in. w ramach "Miesiąca Dumy" w Warszawie odbyła się Parada Równości.

Tymczasem władze piłkarskiej federacji wszczęły dochodzenie przeciwko niemieckiemu związkowi piłki nożnej. Chodzi o złamanie zasady apolityczności przez kapitana Niemców.

Niepotrzebna manifestacja

UEFA stara się zachować apolityczność i dlatego gest Neuera nie spodobał się jej działaczom. O ile samemu zawodnikowi nie grodzi kara, o tyle konsekwencje mogą zostać wyciągnięte wobec Niemieckiego Związku Piłki Nożnej (DFB). To krajowa federacja odpowiada bowiem za wygląd i strój piłkarzy występujących na europejskich boiskach.

Niemcom raczej nie grozi odebranie punktów wywalczonych z Portugalczykami (podopieczni Joachima Loewa wygrali 4:2), ale mogą zostać ukarani koniecznością zapłaty kary finansowej.

Najprawdopodobniej kapitan reprezentacji Niemiec założy tęczową opaskę także podczas kolejnego spotkania na EURO 2020. W środę Niemcy zagrają z Węgrami.

Tymczasem burmistrz Monachium, gdzie ma zostać rozegrane spotkanie z Węgrami, poprosił UEFA o możliwość podświetlenia stadionu w barwach ruchu LGBT. Ma to zwrócić uwagę na "homofobiczną" politykę prowadzoną przez Victora Orbana, premiera Węgier.

za:dorzeczy.pl

***

UEFA zakazuje manifestacji politycznych, ale umorzyła sprawę tęczowej demonstracji kapitana reprezentacji Niemiec. Bo to było "w dobrej sprawie"

UEFA umorzyła postępowanie w sprawie reprezentacji Niemiec, której kapitan Manuel Neuer w trzech ostatnich meczach (w tym dwóch na Euro) wystąpił w tęczowej opasce kapitańskiej. W obecnym kontekście jej noszenie stanowi wyraz poparcia postulatów homolobby. UEFA, która zakazuje demonstracji politycznych podczas meczów pod jej patronatem, uznała, że tym razem było to "w słusznej sprawie".

UEFA nie zakazuje też aktów poparcia ruchu Black Lives Matter, polegających na przyklęknięciu piłkarzy przed meczami. Na Euro czynią tak nieliczne reprezentacje, a czasem tylko niektórzy ich piłkarze.

za:info.wiara.pl

***

....Jak za "starych dobrych czasów" szczęśliwości po radziecku. Tylko priorytety rozsadzania jakby się zmieniły... Widać "mądrość systemu"...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.