Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Niemieckie media w Polsce odsunięte od POlskiego koryta firm państwowych.

Zachodnie koncerny i mocarstwa przerażone. Na profilu EU Justice na portalu twitter pojawiła się informacja o tym, że polski Newsweek, który wydaje niemiecki koncern Ringier Axel Springer, stracił prawie całość zleceń reklamowych od instytucji państwowych w Polsce.

Portal newsweb.pl podaje ponadto, że podobny los ma najprawdopodobniej spotkać pozostałe media o obcym kapitale. Do tej pory Agora, Ringier Axel Springer czy Bauer wręcz nie musiała konkurować z innymi wydawcami, bo zyski czerpały głównie z niezwykle intratnych umów reklamowych z instytucjami państwowymi. Jednak po raz pierwszy od 1992 roku sytuacja ta zaczyna się zmieniać.

Naturalnie, Adam Michnik ani Tomasz Lis nie będą z takiego obrotu spraw zadowoleni. Naturalnie, za granicami Polski, w Brukseli czy Berlinie, znów zarzuca się polskiemu rządowi niszczenie demokracji, wolności słowa oraz „próbę zawłaszczenia również i prywatnych mediów”, a totalna opozycja im wtóruje.

Możemy się zatem spodziewać kolejnych ataków na rząd i obrony zagranicznych interesów. W końcu kto, jak nie te właśnie media, powie Polakom, że Donald Tusk jest wybitnie polskim politykiem, a przez PiS odradza się faszyzm?

za:www.fronda.pl/a/niemieckie-media-w-polsce-odsuniete-od-polskiego-koryta-firm-panstwowych,92309.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.